Vyberanie zásnubných prsteňov je úplne v gescii mužov, ale pri výbere snubných prsteňov musia budúci novomanželia dohromady dokázať, že sú zohratý tým a dokážu sa dohodnúť. 

To, že si vyberiete snubné prstene behom 10 minút a hneď prvé Vám padnú do oka je síce možné, ale krajne nepravdepodobné. Preto pre Vás máme týchto 6 tipov, s ktorými sa Vám budú snubné prstienky vyberať jednoduchšie.

 

  • Dvakrát meraj, raz rež. Vyhraďte si viacej času, minimálne štvrť roka pred svadbou a pre výber snubných prsteňov si rezervujte aspoň hodinu. Snažte sa vyhnúť nákupu prsteňov cez internet a vyskúšajte si reálne prstene v kamennom obchode.
  • Rozhodnite sa, na ktorý materiál vsadíte. 14karátové zlato je ideálnou voľbou kvôli svojej odolnosti a dlhotrvajúcemu lesku. Môžete si vyberať z bieleho, žltého a červeného zlata, alebo ich kombinácií. Vyberať si môžete aj prstene z paládia alebo platiny.
  • Nenechajte sa zlákať k extravagancii. Snubné prstene budete nosiť na prstenníku po celý  život, vyberajte si preto taký, s ktorým sa dokážete stotožniť. Nie je nutné mať hranatý snubný prsteň len preto, že je momentálne ,,IN“, i keď sa Vám  vôbec nepáči.
  • Zamerajte sa na praktickosť. Odkladať prsteň preto, že je na obtiaž pri športe, v zamestnaní aj pri domácich prácach, začne byť časom otrava. Vyberte si preto taký snubný prsteň, ktorý Vás nebude pri každodenných činnostiach obťažovať.
  • S kameňmi, alebo bez? Zdobenie pomocou zirkónov alebo briliantov nie je záležitosťou len zásnubného prsteňa. Pri zdobení snubných prsteňov sa fantázií medze nekladú, často sa využívajú napríklad kamienky zasadené do tenkej linky.
  • Kľudne majte odlišné snubné prstene. Nie je výnimkou, že má muž designové čistejší prsteň ako žena, ktorá ich často doplňuje práve o zdobenie kamienkami. Vždy by k sebe, ale snubné prstene mali ladiť a malo by byť poznať, že tvoria pár- rovnako ako ich nositelia. 

Zásnubní prsten LOVE 038 Snubní prsteny č.378Zásnubní prsten LOVE 026