Biele, alebo žlté zlato ? Platinový alebo strieborný? S luxusne vybrúseným briliantom, alebo bude stačiť len so zirkónom ? To je len minimum otázok, ktoré trápia snáď každého muža pri výbere zásnubného prsteňa pre svoju partnerku. V tom lepšom prípade, muži vyberajú zásnubný prsteň len raz za život, ale stojí ich to veľa nervov. A nie je sa ani čomu čudovať, vybrať ten pravý je drina, ktorá sa rovná príprave celej svadby.

Základné odporúčanie pre všetkých mužov: vždy myslite na vkus Vašej partnerky. Pokiaľ má rada výrazné šperky, napríklad aj módu, určite jej nebude vadiť výraznejší prsteň s vybrúseným alebo umiestneným kamienkom. Pokiaľ však dáva prednosť striedmejšiemu štýlu a má rada jemnosť, preneste ju aj do zásnubného prsteňa. Vyberte taký, ktorý bude mať klasickú podobu, jemné línie a decentne, uprostred vložený kameň. Rozhodne tak nešľapnete vedľa.
 
Zásnubný prsteň je potrebné zladiť aj s ostatnými šperkmi, ktoré jeho budúca majiteľka nosí. Pokiaľ dáva prednosť náušniciam, náramkom a retiazkam zo žltého zlata, bude sa k týmto šperkom najlepšie hodiť aj zásnubný prsteň zo žltého zlata. Žlté zlato je však všeobecne veľmi zle kombinovateľné s ostatnými kovmi, preto, pokiaľ to je možné, vyberte svojej partnerke radšej prsteň z bieleho zlata alebo platiny.
 
Rozhodne sa nedržte zažitého klíše, že čím vyššia cena prsteňa, tým väčšiu radosť z neho partnerka bude mať. Obdarovanej predovšetkým záleží na tom, aby bol zásnubný prsteň darovaný a taktiež vybratý z lásky. Vyberajte preto srdcom a čiastočne aj intuíciou. Pokiaľ Vás nejaký zásnubný prsteň zaujme na prvý pohľad, skúste si ho predstaviť na prstenníku Vašej partnerky. Páči sa Vám táto predstava ? Jasne vidíte, ako je Vaša nastávajúca snúbenica nadšená? Zrýchlil sa Vám tep? Tak to ste určite vybrali správne, tento zásnubný prsteň jej bude zaručene svedčať!