Svadba tvorí významnú udalosť nášho života. Prípravy na tento veľký deň je preto potrebné brať naozaj starostlivo. Už máte vybraté miesto obradu, termín, šaty, účes, ale jedna dôležitá vec Vám stále chýba – snubné prstene.

Sú symbolom lásky a tvoria neoddeliteľnú súčasť svadby. Všetko ostatné je pominuteľné, ale prstienky vám zostanú na celý život. I keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, ich výber nie je jednoduchý. Dôležitý je nielen design, ale taktiež kvalita. A predovšetkým musí sa páčiť obom snúbencom. Dáme Vám pár tipov ako na to. Nechajte sa inšpirovať.
 

Voľba materiálu

Ešte než začnete so samotným výberom prstienku podľa vzhľadu, je treba ujasniť si niekoľko základných kritérií. Akému materiálu dávate prednosť? Typickým a najviac používaným materiálom býva od pradávna zlato. Zlaté snubné prstene možno vybrať hneď v troch farbách – biele, žlté a červené. V súčasnej dobe páry volia prevažne biele zlato, ktoré pôsobí veľmi elegantne a je proste v kurze. Klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy je žlté zlato. Úchvatne a jedinečne pôsobí kombinácia červeného a bieleho zlata, prípadne ešte žltého a bieleho. Toto spojenie je dokonalé a dáva priestor viacerým rôznym kombináciám.

Zlato je nádherný materiál, ktorý sa k snubným prsteňom hodí najviac. Jeho veľkým benefitom je nielen krása, ale taktiež vysoká odolnosť.
 

Rýdzosť zlata

Dôležitou vlastnosťou zlata je rýdzosť, ktorá býva udávaná v karátoch. Čisté zlato má rýdzosť 24 karátov. Prstene ani iné šperky sa však z čisto rýdzeho zlata nevyrábajú a to z dôvodu relatívnej mäkkosti kovu. Zlatý prsteň sa vyrába zo zliatiny zlata a ďalších kovov, ideálna rýdzosť je 14 karátov. Snubné prstene zo 14 karátového zlata majú tie najlepšie vlastnosti vrátane vysokej odolnosti.
 

Výber drahých kameňov

Snubné prstene môžu byť s kameňom či hladké. Vo väčšine to býva tak, že žena si vyberie prsteň s kameňom/mi a muž si necháva iba hladký krúžok v rovnakom prevedení. Osadenie dámskeho prsteňa pôsobí veľmi krásne a elegantne. Najväčší dopyt je bez pochyby po briliantoch/diamantoch, prípadne taktiež možno zvoliť zafír, smaragd, rubín a iné. Ich úlohou nie je dominovať snubnému prsteňu, ale iba ho zdobiť. Lacnejšou variantou je zirkón, ktorý na prvý pohľad pôsobí podobne, avšak nejedná sa o príliš tvrdý trvanlivý kameň.
 

Kedy je vhodný čas na výber snubných prsteňov?

Snubné prstene vyberajte s určitým predstihom. Obyčajne stačí 1 až 2 mesiace pred obradom. Je dôležité, aby sa páčili obom snúbencom. Možností je naozaj mnoho, preto nie je od veci urobiť si určitú predstavu a tú potom zrealizovať, prípadne si nechať poradiť od odborníkov.

Snubné prstene – to sú šperky, ktoré vás budú navždy spojovať. Radi Vám s výberom tých pravých snubných prsteňov pomôžeme v našich predajniach.