Niekto má rád snubné prstene dokonale hladké bez zdobenia, niekto dáva prednosť rytinám a tretiemu sa zase páčia vsadené kamene. Všetky tri varianty majú svojich zástancov aj odporcov. My sa dnes budeme venovať prsteňom so vsadenými kameňmi. Konkrétne tým, ktoré materiály pre výrobu snubných prsteňov sú pre osadenie kameňov vhodné.

Chirurgická oceľ kameňom neprospieva

Aj lacnejšiu variantu, ako sú snubné prstene z chirurgickej ocele, môžu zdobiť kamene, musia však byť vsadené priamo do kovu. Lepené kamene by s veľkou pravdepodobnosťou vypadli skôr. Zasadenie kameňov do chirurgickej ocele je však pre zlatníka náročné a pre Vás teda cenovo nevýhodné. Chirurgickú oceľ zvoľte vo chvíli, keď túžite po odolných a lacných snubných prsteňoch.

 

Brilianty aj zirkóny sa budú krásne vynímať v platine

Platina je síce veľmi drahým materiálom pre výrobu snubných prsteňov, pre zdobenie drahými kameňmi je však ideálna. Brilianty aj zirkóny (ktoré by sme, ale vzhľadom k  luxusu platiny neodporúčali) v platine veľmi dobre držia a podčiarkujú svojím leskom ich krásu. Rovnako dobrou voľbou je vsadenie kameňov do najčastejšie používaného bieleho zlata či paládia, ktoré sa používa viacej ako prímes do iných kovov – môže byť však využité aj pre celkovú výrobu snubných prsteňov a ich lesk podporiť ozdobením kameňmi.

 

 Aj napriek tomu, že je zlato podľa Mohsovej stupnice tvrdosti relatívne mäkkým materiálom, vsadené kamene do neho krásne držia a môžete sa z nich tešiť celé roky.