Príchod bábätka na svet je udalosť, ktorá si zaslúži spečatiť niečím výnimočným. A čím iným obdarovať novopečenú mamičku než práve krásnym a kvalitným šperkom, v ktorom sa snúbi šťastie, radosť i vďaka? Prezradíme vám, podľa čoho a aký šperk k narodeniu dieťaťa vybrať, aby dotyčnú potešil a sprevádzal ju po celý život.

Prečo darovať zrovna šperk

Robíte dobre, že ste sa svojej partnerke či budúcej žene očakávajúci príchod dieťaťa rozhodli darovať práve šperk. Šperky totiž na rozdiel od plienok, kozmetiky alebo oblečkov vydržia naveky a mnohokrát sa potom deťom odovzdávajú z generácie na generáciu.

Aký šperk je pre novopečenú mamičku ideálny?

Podľa tradície by ste mali čerstvej mamičke darovať šperk v bielom či ružovom zlate, pričom krása šperku sa násobí, akonáhle ho zdobí oslnivý drahokam. Netušíte, aký kamienok zvoliť? Potom myslite na to, že láska je večná rovnako tak ako brilianty, ktoré sa stanú zhmotnením vašich najhlbších citov a radosti. Úprimne, na tom, či u vás pri výbere zvíťazia perlové náušnice, náhrdelník s príveskom či ligotavý diamantový prsteň, až tak nezáleží. Dôležité je, že bude šperk kvalitný, darovaný z lásky a vyberaný s ohľadom na to, aké šperky budúca mamička rada nosí a čím sa jej dokonale trafíte do vkusu.

perlové náušnice

Pri výbere drahého kameňa môžete tiež zohľadniť pohlavie dieťatka - s dievčatkami sa tradične spája svetlo ružové až červené drahokamy, napríklad rubín, a u chlapčekov zase šperky zdobené vzácnym tanzanitom alebo modrým zafírom.

Aký motív a tvar šperku k narodeniu milé deti zvoliť?

Vybraný šperk by mal symbolizovať lásku, šťastie a detskú radosť, čo dokonale vyžaruje zo šperkov s motívom srdca, štvorlístka či šperku s motívom detskej nožičky. Ďalším veľmi pekným symbolom k privítaniu nového človiečika na svet je kľúčik, ktoré znázorňuje odomknutie novej kapitoly života, ktorá mamičke začína.

řetízek s přívěskem

Odomknite si novú kapitolu svojho života

Ste to práve vy, kto sa stane rodičom? V takom prípade vám retiazka s príveskom kľúčika na dekolte svojej milovanej už navždy bude pripomínať tento pamätný deň, kedy sa vám od základov zmenil život.

řetízek s přívěskem

Šperk s rytinou prekvapí a pohľadí po duši

Ak túžite mamičku potešiť niečím originálnym, nechajte si vybraný šperk personalizovať rytinou. U rytín sa fantázii medze nekladú, spravidla si ľudia k narodeniu potomka nechávajú do šperku vyryť jeho iniciály, miery, dátum narodenia alebo napríklad milý odkaz. Perfektnú voľbu pre vašu vlastnú rytinu predstavujú retiazky s medailónikmi.

řetízek s přívěskem

Radi vám zhotovíme rytinu do šperku podľa vašich predstáv

V našej ponuke nájdete retiazky z bieleho, žltého i červeného zlata, ktoré tvoria s medailónikmi, či už s jednoduchým či osadeným trblietavými kamienkami, nerozlučnú dvojicu rovnako ako budúca mamička s dieťaťom. Rytinu vám radi zhotovíme nielen do medailónikov, ale aj do ktoréhokoľvek vami vybraného šperku. Preukážte svoj zmysel pre detail a prekvapte budúcu mamičku jedinečným šperkom.

 

Aby ste si krásu vybraných šperkov mohli prezrieť osobne, stačí navštíviť niektorú z našich pobočiek v Prahe, Brne alebo Bratislave, kde sa vám bude venovať náš odborný a milý personál :).

 

Prečítajte si tiež: