Našim rodičom a prarodičom by prechádzal zrak, z akých materiálov sa dá v dnešnej dobe vyrobiť snubný prsteň – okrem striebra či platiny sa využívajú aj lacnejšia varianta ako oceľ či módne paládium. Skôr však boli prstene len zo žltého zlata, iná voľba bohužiaľ nebola.

Avšak aj v dnešnej dobe sa nájde dosť párov, ktoré si  ctia tradície a investujú práve do svadobných obrúčok zo žltého zlata. Pozrite sa s nami, prečo zvoliť práve zlaté svadobné obrúčky! Najväčšou výhodou týchto prsteňov je jednoznačne ich vysoká odolnosť, výrazný lesk a nulová šanca na oxidáciu – svadobné obrúčky si udržia svoju krásu aj desiatky rokov po svadbe. Práve v žltej farbe sa zlato vyskytuje originálne v prírode, pre spracovanie do šperkov a následne každodenné nosenie musí byť obohatené o prímes – najčastejšie sa jedná o zinok, meď či striebro. 
 
Nie len o svadobné obrúčky, ale aj zlaté šperky všeobecne je potreba sa dôkladne starať a venovať im starostlivosť, len tak si teda udržia svoju krásu a hodnotu po desiatky rokov. Základné pravidlo je jednoduché – ale aspoň raz za dva roky navštívte klenotníka, ktorý Vám prsteň aj iné šperky profesionálne vyčistí a skontroluje pevnosť zasadenia kameňov. Túto službu dávame k našim šperkom raz za dva roky zdarma. A čo môžete pre krásu Vašej svadobnej obrúčky urobiť sami? Primárne zamedzte ich kontakt s tvrdými materiálmi a chemickými prostriedkami, ktoré by mohli narušiť štruktúru šperku. 
 
Pokiaľ nechcete mať svadobné obrúčky čisto len zo žltého zlata, odporúčame Vám vsadiť na osvedčenú kombináciu žltého zlata s bielym či červeným. Najčastejšie sa využíva kombinácia bieleho a žltého zlata, pri čom žlté tvorí stredový pás prsteňa a biele zlato dva vonkajšie pásiky. S touto kombináciou rozhodne nejde šľápnuť vedľa!
 
Svadobné obrúčky zo žltého zlata rozhodne nie sú out len preto, že už nie sú na prsteníčku novomanželov toľko vidieť. Pokiaľ práve Vy po týchto prsteňoch túžite, nenechajte sa ovplyvniť súčasnými módnymi trendmi a investujte do žltého zlata. Pretože zlato, to je symbolom dlhotrvajúcej a nevyhasnúcej lásky!