Rovnako ako oblečenie, obuv či doplnky vo forme náušníc či náhrdelníkov, aj svadobné obrúčky podliehajú módnym vplyvom. A im zas podliehajú páry, ktoré sa do zlatníctva prídu takpovediac okrúžkovať na celý život.

Tatam sú tradičné jednoduché či bohaté ryté krúžky prevedené v žltom zlate, smer udáva jednoznačne biele zlato a stále obľúbenejšie paládium. Výnimkou už ani nie je, keď pár siahne po svadobných obrúčkach vyrobených vo farebných kombináciách zlata, dnes najčastejšie farebné kombinácie bieleho a červeného zlata. Motivovanejší budúci novomanželia stále častejšie volia kráľovnú medzi drahými kovmi – platinu, ktorá v kombinácii s briliantmi bude naveky krásna. 
 
Čo sa týka osadenia svadobných obrúčok kameňmi, tak to stále uprednostňujú v omnoho väčšej miere ženy ako muži. Avšak trendom už nie je osadenie svadobnej obrúčky len jedným kameňom. Budúce novomanželky veľmi rady využívajú zdobenie drobnými kameňmi, napríklad po obvode prsteňa, ktoré splývajú s jeho povrchom a zvyšujú tak jeho lesk. Naopak muži stále dávajú prednosť hladkej variante prsteňov, poprípade si ju  nechajú ozvláštniť vyrytou geometrickou líniou. 
 
Rytiny do svadobných obrúčok sú stále obľúbené – spravidla sa rytina aplikuje na vnútornú stranu. Medzi najčastejšie priania novomanželov patria vyryté dátumy svadby, meno polovičky či krátke vyznanie. 
 
Obľúbeným trendom medzi svadobnými obrúčkami za posledných málo rokov sú však napríklad aj hranaté prstene. Áno, čítate správne, pribúda párov, ktoré si obľúbili geometrickú presnosť a nechajú si vyviesť vrchnú (viditeľnú) plochu prsteňa v hranatom tvare. Obľúbené sú aj prstene, ktoré do seba po priložení zapadajú a dávajú tak novomanželom hlbší pocit spoločného spolužitia. 
 
Trendy však nie sú to najdôležitejšie, čoho by ste sa mali pri výbere svadobných obrúčok držať. Pokiaľ sa Vám páčia tradičné jednoduché krúžky, vsaďte rozhodne na ne a nenechajte sa strhnúť módnou vlnou.