Žiadosť o ruku je pre obidvoch veľkou udalosťou. Veľké prekvapenie, ktoré môže partnerka pri nečakanej žiadosti zažiť zanedlho odznie a nastáva doba vysporiadania sa s ďalšou úlohou – pochopenie novej reality.

Zásnubným prstienkom partner vyjadril, že so svojou vyvolenou chce byť do konca života, čo je z psychologického hľadiska veľká zodpovednosť. Keď to teda poriadne oslávite a sľúbite si, že plánovanie svadby bude len zábava, môžete si tu nastávajúcu dobu krásne užiť bez stresu. 
 
Ak – na prste nosíte svoj zásnubný klenot - to by bol prvý krok. A čo teraz? Ako s plánovaním svadby začať? Nezúfajte aj taká udalosť môže prebehnúť v kľude. Dôležité je nenechať sa strhnúť modernými trendami a zachovať si svoj osobitý štýl. Prinášame Vám pár rád, ako zaistiť aby ste k oltáru neprišli šediví. 
 
1. Zabudnite na pompézne svadby celebrít. 
Mali ste predstavy, v ktorých figurovalo 300 svadobných hostí, otvorený bar, ubytovanie pre všetkých v krásnom hotely, luxusná výzdoba, všetko dokonale ladiace a rozpočet 500 000 dolárov? Ak ste naozaj bohatí a pompéznosť je Váš životný štýl, ste na dobrej ceste k splneniu snu o svadbe ako vystrihnutej z časopisu Martha‘s Weddings. Pokiaľ si ale pripadáte relatívne  "normálni", zabudnite na šaty v mohutnosti šľahačkovej torty, bielenie zubov, nastrekované opálenie, chudnutie na kosť (aby vám to "v šatách seklo"), získavanie nezmyselných pôžičiek a prípravu svadby na “full-time“. 
 
2. Urobte si pohodovú svadbu vo Vašom štýle, ktorý máte radi. 
Ak už jazdíte na koni alebo na bicykli, máte radi táborenie v prírode, divadlo, obdobie prvej republiky alebo jazz, vytvorte si svadbu s prvkami Vášho hobby. Budete sa cítiť skvelo, príprava Vám pôjde sama od ruky ( budete sa pohybovať v známom prostredí) a atmosféra na svadbe bude uvoľnená. Najdôležitejšie je teda zhodnúť sa s partnerom čo sa Vám páči a vytvoriť si zaujímavý koncept. Vyhnite sa miestnemu “kulturáku“ a výzdobe v podobe balónikov a krepovému papieru.
 
A aké sú ďalšie kroky? Tešte sa na ďalšie pokračovanie! 
 
Zásnubný prsteň Zásnubný prsteňZásnubný prsteň