V minulom diele sme si povedali, ako sa na svadbu pozerať, aby Vás to psychicky nezruinovalo. Dnes Vám prinášame ďalšie dôležité typy, ktoré Vám pomôžu celý plánovací proces zvládnuť v kľude a v pohode.

1. Spíšte si zoznam hosťov, ktorých na svadbe chcete mať. 
Pozor, nesmie to byť zoznam ľudí, ktorých by ste tam mali mať. Zahoďte nudné spoločenské konvencie. Ľudia o ktorých skoro nič neviete a nezáleží Vám na nich ( druhý bratranec z piateho kolena, ktorého sme videli naposledy pred 10 rokmi a márne spomínate, ako sa vlastne volá), proste ich na zoznam pozvaných nepíšte. Vedzte, že nikomu svoje pozvanie nedlžíte. 
 
2. Ideálne miesto na svadbu. 
Aj keď ste “iba“ dvaja, zhodnúť sa na mieste môže byť niekedy tvrdý oriešok. Pokiaľ ste sa ale dohodli na koncepte ( viď. krok 2 z predchádzajúceho dielu), výber miesta by sa už nemusel odohrávať emotívne. Miesto si nájdite a rezervujte čo najviac dopredu. Kľudne si vyhraďte niekoľko víkendov na zaujímavé výlety, počas nich si rôzne miesta poobzerajte. Bude Vás to baviť. Ale pozor, nelipnite na svojej predstave ideálneho miesta. Predbežne si rezervujte miesto, ktoré sa Vám aspoň trošku páči. Po márnej snahe hľadania svojho ideálu sa k tomuto možno s vďakou vrátite. 
 
3. V akejkoľvek fáze prípravy si môžete najať svadobnú koordinátorku. 
Môže Vám pomôcť od začiatku príprav, alebo len koordinovať samotný svadobný deň. Organizovať ľudí aby vedeli  čo majú robiť, zachraňovať hlúpe situácie, postarať sa o opitých hostí, baliť výslužky, hľadať deti po areály – tieto činnosti vo veľký Deň rozhodne nemá robiť nevesta. Svadobný deň má byť najväčšou oslavou Vášho života a podľa toho si ho aj užite. 
 
Pokiaľ teda budete s dostatočným predstihom vedieť, kde, kto a kedy, máte postarané. 
Svadobné obrúčky Svadobné obrúčkySvadobné obrúčky