Chcete, by bola jedinečná a neopakovateľná chvíľa pre oboch. Túžite po partnerkinom kúzelnom úsmeve a iskričkách v jej očiach plávajúcich v opare dojatia. Chcete, aby sa cítila šťastná a vy s ňou. Táto chvíľa je iba Vaša....

Žiadosť o ruku si väčšina mužov pripravuje skôr. Nakoniec – mal by to byť jeden z najkrásnejších okamihov v našom živote. Je potrebné preto voliť ideálne miesto, ideálny čas a najlepšie aj ideálne rozpoloženie partnerky. A samozrejme aj ideálny zásnubný prsteň.
 
Ale ako taký prsteň vybrať? Akú zvoliť veľkosť? Proporcie? Materiál? S kameňom alebo bez?
 
Najprv si odpovedzte na otázku, aký preferuje Vaša partnerka životný štýl. Pre športovkyňu voľte jednoduchší dizajn, naopak umelkyňu potešia originálne tvary. 
 
Zásnubné prstene sa tradične vyrábajú zo zlata, zvoliť môžete ale aj platinu. Z pravidla bývajú prstene pre zásnuby osadené kameňom. Ako symbol investície do Vášho spoločného vzťahu a budúceho života krásne poslúži diamant. Voliť môžete ale aj lacnejšie varianty kameňov. 
 
Skvelo, typ prsteňa máte vybratý, ale teraz prichádza najtvrdší oriešok – veľkosť. Pokiaľ partnerka prstienky bežne nenosí, stačí si nejaký tajne požičať a nechať jej ho u zlatníka premerať. Čo ale robiť, keď žiadny prstienok nenosí? V tom prípade zapojte jej kamarátku alebo napríklad použiť žartovné prstienky z púte. Zapojte Váš dôvtip!
 
Aby ste urobili skvelý prvý dojem, je potrebné vybrať aj darčekovú krabičku. Aj táto malá drobnosť je veľmi podstatná. 
 
A čo je najdôležitejšie – zásnubný prsteň vyberajte hlavne srdcom. Správne zvolený prsteň tú Vašu jedinečnú chvíľu výborne podtrhne a vykreslí v tých najiskrivejších farbách. A tak predsa chcete, aby začala Vaša spoločná cesta....
 
Aké miesto k žiadosti o ruku zvolíte, je na Vás. Vyberte však také, ktoré je v kombinácii s prstienkom vyrazia dych...ak sa už jedná o Vaše spoločné obľúbené miesto na lúke za mestom alebo v parku, o romantickú pláž, vrchol alpskej hory, alebo let balónom. Môžete si byť istý, že na tento okamih nikdy nezabudnete!!!