Takmer každá žena si v hlave aspoň raz predstavovala dokonalé zásnuby. A zatiaľ čo v živých farbách snívala o mieste a o tom, v akých šatách zrovna bude, keď nastane onen jedinečný okamih, muž ani zďaleka nevedel, kedy a kde so zásnubným prsteňom pokľaknúť. Cítite to rovnako? Potom s nami nahliadnite do ženskej mysle a načerpajte inšpiráciu a tipy, ako žiadosť o ruku uskutočniť.

1. Kedy požiadať o ruku?

Hovoríte si, kedy je asi tak najvhodnejšia doba spečatiť vašu lásku žiadosťou o ruku? Možno vás sklameme, ale vhodná doba ani okamih neexistuje. Niektorí muži stretnú ženu a stačí im mesiac, aby zistili, že je to tá pravá a pokľakli pred ňou sa zásnubným prsteňom. Pozrite sa na svoju drahú polovičku alebo si na ňu spomeňte - môžete dať ruku do ohňa za to, že lepšiu ženu nikdy nenájdete? Potom smelo do toho.

Keď sa k žiadosti o ruku schyľuje ...

V dlhodobých vzťahoch sa oplatí pozornosť a nastražené uši, keďže ženy sa veľakrát o svadbe letmo zmieňujú alebo nedbalo prehodí niečo v štýle: "Kedy sa už konečne dočkám prstienka?". Nenápadné zmienky a naznačenie sú jasným signálom, že so žiadosťou nemusíte dlho otáľať a že vás priateľka zjavne neodmietne. V prvom rade by ste to však mali chcieť a cítiť vy sami.

2. Kde a ako požiadať o ruku?

Povedzme, že kráčate po boku ženy, s ktorou chcete stráviť zvyšok života. Urobili ste rozhodnutie, ktoré vám zmení život a teraz čelíte ďalšej úlohe:

Na akom mieste nechať zaznieť ono čarovné Vezmeš si ma?

Prinášame vám 9 viac či menej tradičných tipov:

zásnubný prsteň zdobený trblietavými kameňmi

1. Tradične

Dovolenka

Spoločná dovolenka a útek od všedného života sa javí ako ideálna príležitosť k žiadosti o ruku. V zahraničí sa vám ponúka nespočetné množstvo krásnych miest, kde svoju polovičku osloviť, či už je to prechádzka po piesočnatej pláži v žiary zapadajúceho slnka alebo potulky ulicami romantickej metropoly.

Destinácie a miesta ako stvorená pre žiadosť o ruku:

• Paríž - Eiffelova veža, Terrasse Hotel

• Benátky - prechádzka na Gondole

• Rím - reštaurácia Aróma s výhľadom na Colloseum

• Londýn - London Eye, mrakodrap Shard

• Ostrov Santorini - Mystique hotel alebo vrcholok mestečka Oia (tu ale počítajte so zástupom divákov)

• New York - najvyššie poschodie Empire State Building

• Turecko - let balónom v Cappadocia

• Bangkok - rešturácia Vertigo

žádost o ruku

Romantická večera

Vaša obľúbená reštaurácia, mäkké svetlo plápolajúcich sviečok a omamná vôňa jedla miešajúca sa s príjemnou hudbou v pozadí. Existuje tradičnejší okamih pre žiadosť o ruku? Ak vsadíte na túto klasiku, nezabudnite na kvetinový puget a fľašu kvalitného sektu. Na čo naopak zabudnite je ukrývanie zásnubného prstienka do jedla či do dezertu, lebo o vylomené zuby vaše budúca nevesta určite nestojí.

Tip: Požiadajte kuchára, aby nápisom Vezmeš si ma? ozdobil tanier vašej polovičky, napríklad pomocou balsamico alebo čokolády.

Miesto, ktoré vás oboch spája

Máte nejaké špeciálne miesto, ku ktorému sa vzťahujú vaše spoločné spomienky či zážitky, či už prvé stretnutie alebo bozk? Skvelé! Využite jeho nostalgické atmosféry a otvorte ďalšiu kapitolu svojho života práve tu.

žádost o ruku

Cesta z okvetných lístkov ruží

Či už sa cesta lemovaná okvetnými lístkami a sviečkami zdá akokoľvek obohraná, väčšinu žien napriek tomu dostane do kolien. Ohromte svoju nič netušiacu priateľku hneď ako vezme za kľučku po príchode z práce a nechajte, nech kvietky vykonajú potrebné až do kúpeľne k napustenej  vani alebo na terasu. Tam ju prekvapte zásnubním prstienkom a vezmite jej dych druhýkrát.

Vianoce

Blížiace sa Vianoce si o zásnuby priamo hovoria a každoročne sa ich najmä na Štedrý deň veľa odohrá. Svoju polovičku môžete zmiasť tým, že krabičku so zásnubným prstienkom ukryjete do obriej krabice a necháte ju v domnení, že si rozbaľuje kuchynský robot alebo lyže.

žádost o ruku

Tip: Schovajte zásnubný prsteň do špeciálnej ozdoby na stromček, ktorá sa bude nepatrne líšiť od ostatných. Do jedného z darčekov potom priložte odkaz a vyzvite priateľku, aby po ozdobe pátrala.

2. Netradične

Originálne puzzle

Trávite dlhé zimné večery hraním spoločenských hier a baví vás stavať puzzle? Nechajte si vyrobiť originálnu puzzle na zákazku a dômyselne do nich láskyplný odkaz ukryte.

Obrázok na stene

Ak sa vám tradičný príhovor viažúci sa k žiadosti o ruku prieči, spýtajte sa bez slov. Nechajte si vytvoriť fotokoláž z vašich spoločných fotiek a do jej stredu nalepte odkaz. Zarámovanú fotokoláž potom zaveste na stenu a pripravte sa na chvíľu, keď si vaša drahá prírastku všimne.

Pre milovníkov prírody

Baví vás zdolávať kopce a túlať sa v prírode? Zošľapnite si obľúbený kopec s pekným výhľadom - najprv sám - a na vrch kopca umiestnite ceduľu s originálnym odkazom. Potom kopec zdolajte ešte raz so svojou priateľkou a vychutnajte si moment, kedy na vrchole ceduľu uvidí.

zásnubní prsten

Prstienok ukrytý v zákuskoch

Patria sladké tortičky medzi obľúbené neresti vašej priateľky? Nechajte jej na zákazku vyrobiť malú tortu v tvare krabičky a miesto čerešničky do nej zasaďte zásnubný prstienok. Verte nám, že na túto popoludňajšiu kávu už nikdy nezabudne.

Nemáte zatiaľ, čo by ste do krabičky zasadili? Nevadí, z našej ponuky zásnubných prsteňov z červeného, bieleho i žltého zlata a platiny, si zaručene vyberiete.

VYBRAŤ PRSTEŇ

Zásnubné prstene a ďalšie šperky si môžete prezrieť aj osobne, a to v niektorej z našich kamenných pobočiek v Prahe, Brne alebo Bratislave. Ak sa vám nejaký prstienok zapáčil, zverte svoje želanie do rúk nášho milého personálu a nechajte si zodpovedať čokoľvek, čo vás zaujíma :). Tešíme sa na vás!

 

Prečítajte si tiež: