Celkom / 0 EUR
cz sk

Zajímavosti

Milujete šperky, prstene, náušnice? A najviac tie zo zlata? Tak ste presne na tom správnom mieste. Z čoho sa prstene vyrábajú, aké druhy prsteňov existujú, k akej príležitosti môžete prsteň darovať. Nie len to, ale omnoho viac zaujímavých informácií o svadobných obrúčkách a zásnubných prsteňov, tiež tak o svadbách sa dozviete práve tu. 

 

Hlboká krása prírodných zafírov

Zafír nás na prvý pohľad zaujme a doslova vtiahne do svojej temne modrej farby. Lesk a hĺbka podporená práve modrou farbou môže vyvolať spomienky na hviezdy, ktoré ste spolu sledovali na vašej prvej schôdzke. Nebola by to pekná pripomienka práve na zásnubnom prsteni?

celý článek
Hlboká krása prírodných zafírov

Aké sú puncovné značky na šperkoch?

Každý prsteň, rovnako ako akýkoľvek šperk, musí byť označený puncom. Je to najrýchlejší a aj pre laika zrozumiteľné potvrdenie o rýdzosti použitého materiálu.

celý článek
Aké sú puncovné značky na šperkoch?

Aké podoby môže mať zlato?

Zlato patrí medzi drahé kovy, čo znamená, že sa nimi v minulosti dalo platiť a stále sa používajú na výrobu šperkov alebo mincí alebo ako investičná komodita. Samotné rýdze zlato je však pre šperky príliš mäkké a jeho životnosť by nebola taká, ako od šperkov chceme – na celý život a dlhšie. 

celý článek
Aké podoby môže mať zlato?

Aké certifikáty zaručujú kvalitu diamantu?

Diamanty sú večné – a aby vo vašej rodine boli naozaj navždy, je dôležité si pravosť a kvalitu diamantov postrážiť. Samozrejme nemôžete byť odborníkmi na všetko, a tak je úplne v poriadku zveriť svoju dôveru kvalifikovaným odborníkom a spoľahnúť sa na ich znalecký posudok.

celý článek
Aké certifikáty zaručujú kvalitu diamantu?
© 2018, Rýdl