Album s fotkami zo svadby budete časom otvárať čím ďalej tým menej a knihu priani od svadobčanov otvoríte len párkrát po svadbe. Čo Vám však Vás deň D bude po celý život pripomínať, sú svadobné obrúčky.

Vyberali ste si dlho, občas prebehli aj drubné hádky o ich materiále či podobe, ale vo finále ste si spolu vybrali tie Vaše. Tie, ktoré Vás navždy spojili. Nie každý muž však snubný prsteň nosí aj niekoľko rokov po svadbe, mnoho z nich ich odkladajú v priebehu pár mesiacov. Prečo im však svadobné obrúčky nevyhovujú?
 
1. Jednoduchšie povedané, mnoho mužov nie je zvyknutá snubný prsteň nosiť a nezvykne si naň. Alebo sa už predom bojí, že by im nevyhovoval pri ich často manuálnom zamestnaní a že by ich mohli poškodiť. Ženský argument „Veď si ho pred prácou vždy zlož a potom znova navleč.“ Bohužiaľ väčšina neuspeje – mužom sa to zdá príliš zložité a radšej prsteň navždy uložia, napríklad do nočného stolíka. 
 
2. Niektorí muží po pár dňoch či týždňoch nosenia svadobné obrúčky zistí, že im nevyhovuje zo zdravotných dôvodov. Začne sa prejavovať drobná vyrážka, ktorej príčinou je alergia na určitý kov. Nie je neobvyklé aj natekanie a opuchnutie kĺbov a celých prstov, ktoré potom robí nosenie prsteňov veľmi nepohodlným. 
 
3. Ďalším argumentom mužov býva, že je prsteň natoľko cenný, že sa boja, aby ho niekde nestratili alebo nepoškodili. Tak ho radšej ihneď po svadbe schovajú a nenosia. Na manželkyne slová nedbajú a Boh chráň, pokiaľ sa jej samotnej podarí prsteň stratiť alebo poškodiť – na mieste je potom jej „Ja som ti to hovorila,“ čo si totiž nedokažu odpustiť. 
 
4. Jednou z možnosti, ktorá je snáď najhorším dôvodom pre mužské nenosenie snubného prsteňa je to, že krúžkom na prsteníčku dávajú svetu najavo, že sú už manželia a nie len partnery. A to niektorí z nich nesú veľmi ťažko, hlavne notorickí záletníci. Stoj čo stoj si chcú udržať image svodbného a atraktívneho muža. 
 
Pokiaľ chcete zamedziť tomu, aby muž po svadbe snubný prsteň odložil, venujte ozaj dôkladnú pozornosť výberu materiálu, z ktorého bude vyrobený aj ostatným aspektom. Ak mal muž možnosť sa významnou mierou na výbere svadobných obrúčok podieľať, rastie šanca, že ho po svadbe neodloží.