Prihlásenie zákazníka

Zabudnuté heslo

Registrace zákazníka

Výhody registrace
  • Přehled o vašich aktuálních a historických objednávkách.
  • Zařazení do našeho věrnostního programu.
  • Sleva až do výše 10%.
  • Možnost nastavení připomenutí vašich významných životních událostí.

Všeobecné otázky

 

Pre určenie správnej veľkosti je ideálna návšteva jednej z našich predajní, kde vám ochotne pomôžeme a poradíme. Pri určovaní veľkosti je dôležité prihliadnuť k tomu, ako bude váš prsteň široký. Preto máme skúšobné krúžky o šírke 3, 4, 5 a 6 mm a niektoré aj po pol číslach. Je dôležité pamätať, že na veľkosť prsta má vplyv viac faktorov - teplo, zima, denná doba, tehotenstvo i celkový fyzický stav. Aby vám prsteň dokonale padol, je dôležité k tomuto všetkému prihliadnuť.

 

 

Najčastejšie veľkosti dámskych prsteňov sú 50-54.

 

 

Neviete si s veľkosťou prsteňa vôbec rady? Požiadajte nás o zaslanie orietačného meracieho krúžku zadarmo na email: balazova@prsteny.cz. Viac rád a tipov sa dozviete v našom blogovom článku.

 

 

Kompletnú ponuku prsteňov a šperkov, ktoré sú na našich stránkach, si môžete vyskúšať na predajniach v Prahe, Brne a Bratislave.

 

 

Prstene na predajniach sú vystavené len vo farbách a farebných kombináciách, v ktorých sú zobrazené v hlavnej kategórii našich webových stránok. V obmedzenom množstve ich  tiež nájdete u našich predajcov po celej Českej a Slovenskej republike (v sekcii obchodné zastúpenie nájdete zoznam modelov u každého predajcu).


 
Všetky šperky vyrábame v našej dielni v Prahe. Preto o nich vieme absolútne všetko a sme schopní vám garantovať odborný záručný a pozáručný servis.

 

 

U zásnubných prsteňov nie je takmer žiadny problém. U väčšiny snubných prsteňov tiež nie, ale existujú modely, kde je táto úprava veľmi náročná až nemožná. V týchto prípadoch vyrobíme nový prsteň v požadovanej veľkosti a presadíme diamanty či iné prírodné kamene. Táto služba je vždy spoplatnená.
 

 
Viac informácií si môžete prečítať tu.

 

 

Áno, je to možné. Materiál podrobíme analýze / určenie rýdzosti zlata a potom jeho hodnotu odčítame z ceny zákazky. V prípade dostatočného množstva nemusíte ani doplácať za výrobu šperku. Táto služba platí len pre predajňu v Prahe a v Brne. Ak si prajete poznať aktuálne výkupné ceny zlata, kontaktujte nás.

 

 

Zásnubné prstene a šperky majú záruku 24 mesiacov.


Našim snubným prsteňom veríme natoľko, že vám od 1.1.2021 poskytujeme záruku 10 rokov.


 
Zároveň ku všetkým šperkom našej výroby získavate celoživotný servis zdarma.

 

 

Zlato nepatrí medzi najtvrdšie kovi, preto šperky vyžadujú pravidelnú starostlivosť a správne zaobchádzanie. Odkladajte ich teda pri fyzickej práci a športe. Vyhýbajte sa kontaktu s tvrdými kovmi a materiálmi. Chráňte ich pred agresívnymi chemikáliami používanými v domácnosti a ukladajte ich samostatne v polstrovaných šperkovniciach či škatuľkách, ktoré sú pre skladovanie šperkov určené.


 
Služba celoživotný servis spočíva v preleštení, prematování či obnovení kombinácií lesku a matu, vrátane opätovného porhodiovania šperkov z bieleho zlata. V rámci tejto služby si môžete typy povrchových úprav aj meniť a sami zistíte, ktorý povrch vám vyhovuje najviac.

 

 

Kedy sevis využijete prvýkrát je na vás. Ku každému šperku našej výroby obdržíte záručný list, kam sa Vám bude čerpanie tejto služby zaznamenávať. Od prvej návštevy môžete servis využívať každé dva roky úplne ZADARMO!


 
Celoživotný servis ponúkame len pre šperky objednané v našich vlastných predajniach v Prahe, Brne a Bratislave a v našom e-shope.

 

 

Zirkón (kubický) je syntetický kameň, briliant je prírodný diamant. Kubická zirkónia bola stvorená ako dostupná alternatíva miesto pravých diamantov. Hlavnou nevýhodou zirkónu pred diamantom je v jeho živonosti. Zirkón časom stráca lesk, vadí mu kyslé prostredie, slaná voda . Má relatívne nízku tvrdosť, preto sa fazety brusu obrúsia, a to všetko má za následok postupnú stratu lesku, ktorú môžete zaregistrovať už po dvoch rokoch nosenia pri porovnaní s novým zirkónom či briliantom. Briliant (vybrúsený diamant do okrúhleho brusu) bude stále rovnaký. Celý váš život bude žiariť leskom a dodá vášmu šperku trvalú hodnotu.

 

 

Štandardne používame brilianty kvality SI1 a farby G. V tejto kvalite sú kalkulované všetky ceny s briliantmi na našich stránkach. Na želanie radi osadíme váš šperk v akejkoľvek lepšej kvalite a farbe briliantu. Kontaktujte nás, radi vám urobíme cenovú ponuku.


 
Ku každému nákupu akýchkoľvek šperkov z našej ponuky s osadenými diamantmi dostanete záručný list, ktorý vám garantuje veľkosť diamantu v karátoch, kvalitu - čistotu, farbu a brus kameňa. U väčších briliantov nad 0,30ct (1ks) vždy dostanete aj medzinárodný certifikát renomovaných gemologických laboratorií, GIA, HRD či IGI. Tieto certifikáty vystavuje náš dodávateľ diamantov - diplomovaný gemolog.

 

 

Rytiny do našich obrúčok vykonávame ZADARMO. Máte na výber z piatich fontov. Vašej fantázii sa medze nekladú, finálna podoba rytiny je na vás. Reálny náhľad rytín do vašich snubných prsteňov môžete vidieť tu. Ďalej ponúkame výber z piatich originálnych symbolov a možnosť vlastnoručného podpisu. Tieto služby sú spoplatnené.

 

 

Do zásnubných prstienkov neryjeme, ale do niektorých príveskov a náhrdelníkov áno. Takmer nič nie je nemožné, preto nás v prípade záujmu rytiny do konkrétneho šperku neváhajte kontaktovať.

 

 

Kompletnou súčasťou našich produktov pri kúpe je vždy šperk v originálnej krabičke Rýdl, záručný list s popisom šperku (druh, váha, rýdzosť zlata, počet, kvalita a brus diamantov), mezinárodný certifikát ku všetkým diamantom od 0,30ct (váha 1 ks) a celoživotný servis zdarma.


 


To všetko dostanete v darčekovej taške Rýdl (platí len pre prstene a šperky objednané v našich predajniach v Prahe, Brne a Bratislave a v našom e-shope).

 

Máte inú otázku?
Kontaktujte nás a naši odborníci vám poradia.
+420 222 221 895

(8:30 -17:00)

info@prsteny.cz