Často sa hovorí o tom, ako to majú nevesty s plánovaním svadby ťažké. Toľko stresu, zariaďovania a rozhodovania. Pre ženícha sa ale iste nájde pár úloh,  s ktorými môže pomôcť a odobrať tak trochu starostí z bedier jeho nastávajúcej.

1. Zariaďte fotografa, hudobníkov alebo občerstvenie

Na konečnom rozhodnutí o tom, ktorý fotograf dostane tú česť zvečniť jeden z  Vašich najdôležitejších dní v živote, je dobré sa spoločne dohodnúť. Pokiaľ rozhodnutie už padlo, ďalšie podrobnosti môže fotograf riešiť už len s Vami. Partnerka si tak môže zmazať jeden bod zo zoznamu a Vy to utiahnete ľahko. Pokiaľ si na fotografa netrúfate, stále je potrebné obstarať hudbu, urgovať tlač alebo (a tu si väčšina ženíchov príde na svoje) ochutnať množstvo jednohubiek a vybrať si tie najlepšie. 

2. Vyberte si priliehavý oblek 

Pochybnosti opadnú z Vás i Vašej budúcej ženy, pokiaľ nebudete so skúšaním a vyberaním obleku čakať na poslednú chvíľu. Vyhraďte si na to jeden deň a nájdite na tom niečo pozitívneho. Skúšanie košieľ a sák spríjemnite dobrým obedom a na konci dňa budete rád, že to už máte za sebou. 
 

3. Darček pre svedka

Vybrať si svedka bola hračka? No určite!!! Má to byť niekto, kto Vás pozná už dlhšiu dobu, spájajú Vás s ním silné zážitky a je to Váš parťák. To, že ste si ho vybrali ako svedka, si iste cení, ale čo tak mu pripraviť ešte nejakú drobnosť ako pripomienku na tento deň? Môžu to byť manžetové gombíky, moderný motýlik alebo kravata. Alebo si pripravte len nejaký vtip, ktorému sa zasmejete spoločne.
 

4. Obrúčky a doklady

Vaša budúca žena Vás bude milovať ešte viacej, pokiaľ jej uľahčíte samotný svadobný deň. Od rána sa necháva česať, líčiť a určite je dosť vystresovaná. Uf, aspoň že vie, že občianske preukazy a prstienky máte vo vrecku Vy! Pripravte si všetky dokumenty potrebné k obradu, aby ste nemuseli zmätkovať pár minút pred Vaším prvým manželským bozkom. A nebojte sa, prstienky v krabičke Vás vo vrecku dlho tlačiť nebudú. 
 
Organizácia svadby je často zdĺhavá a môže byť v pár okamihoch aj stresujúca. Našťastie ste na to dvaja, tak si navzájom pomôžte, aby ste si mohli užiť krásny svadobný deň naplno!