Diamant Hope je opradený mnohými legendami. Záleží len na vás, či sa necháte uniesť príbehmi alebo zostanete pragmatickí. Diamant má sýte, modrofialové sfarbenie a váži 45,5 karátov. V súčasnej dobe je vystavený v Národnom prírodovedeckom múzeu vo Washingtone a jeho cesta bola dlhá a zložitá.

Už prví majitelia nemali príliš šťastie a niet divu, že kameň rýchlo získal zlú povesť. Najprv ho vlastnil Jean Tavenier, ktorý ho predal Ľudovítovi XIV. Utŕžené peniaze si ale príliš neužil, keď ho v Indii roztrhala skupina psov.

A ako z hodín dejepisu viete, Ľudovít XIV. taktiež neskončil dobre. Nielenže bol kameň počas Veľkej francúzskej revolúcie ukradnutý, ale kráľ Ľudovít XIV. skončil pod gilotínou. Potom sa diamant objavil v Londýne a v roku 1839 ho kúpil Henry Thomas Hope. Po ňom dostal kameň svoje meno. Keď pán Hope zomrel, hovorilo sa, že diamant je po stroskotaní lode navždy stratený na dne mora. Túto fámu vyvrátila až aukcia, na ktorej ho v roku 1911 kúpila manželka majiteľa Washington Post.

Ale skon jej manžela a dvoch detí ju len utvrdil v myšlienke, že diamant je prekliaty, a tak ho nechcela nikomu predať ani darovať. Nechcela, aby niekto trpel tak ako ona. Po jej smrti sa diamant nenašiel nikde vystavený, ale naopak schovaný v obyčajnej krabici od topánok.

Nakoniec ho kúpil pán Harry Winston a daroval ho Smithsonovmu inštitútu. Ten ho vystavil v múzeu vo Washingtone. Pán Winston tam diamant poslal poštovným vlakom ako poistený balíček. Vtedy bola cena dopravy 145 dolárov. Taký postup je určite zvláštny a nikdy sa nedozvieme aký k tomu mal pán Winston dôvod. Súčasná hodnota diamantu Hope sa odhaduje na 250 miliónov dolárov.

Príbeh a putovanie diamantu Hope inšpirovalo filmárov k natočeniu slávneho filmu Titanic a v ňom zobrazovaného fiktívneho diamantu Heart od the Ocean.

Nech už na povery veríte alebo nie, my veríme, že naše prstene s diamantmi vám prinesú len šťastie a lásku na celý život.