Zásnubný prsteň venuje väčšina mužov žene raz za život. Do takto jedinečnej príležitosti sa rozhodne oplatí investovať, a to napríklad v podobe vloženia luxusného prírodného kameňa práve do zásnubného prsteňa.

Najviac exkluzívnou, ale tým pádom aj najdrahšou variantov je diamant, ktorý je pre použitie v šperkoch vybrúsený do briliantového brusu. Aj keď sa vyskytuje v mnohých farebných odtieňoch, najčastejšie sa využíva v základnej, bezfarebnej variante. Cena vybrúseného diamantu sa odvíja v prvom rade podľa toho, koľko má karátov. Karát je váhová jednotka diamantu a prepočítava sa v pomere 1 karát = 0,2 gramu. V zásnubných prsteňoch aj v ostatných šperkoch tak najčastejšie narazíte na brilianty s váhou pár desatín, maximálne niekoľko málo jednotiek karátov. Okrem toho cenu určuje aj farba briliantu, čistota a brus. Práve špeciálne vybrúsenie desiatok malých plôch u briliantového brusu 57 fasiet spôsobuje jeho vysoký lesk. Brilianty sú skvelou voľbou na vsadenie do zásnubných prsteňov z niekoľkých dôvodov – v prvom rade je to ich extrémna odolnosť rozbitia i obyčajného poškrabania. Ďalej môžu fungovať ako veľmi výhodná investícia do budúcna. 
 
Cenovo prijateľnejšou variantov je miesto diamantu vsadiť do zásnubného prsteňa vybrúsený zirkón. Zirkón sa diamantu kvalitou skoro nikdy  nevyrovná, avšak ponúka priaznivý rozmer ceny a vlastností. Čistý, priehľadný zirkón zasadený do prsteňa poskytuje veľmi vysoký lesk, ktorý je na prvý pohľad takmer totožný s leskom vybrúseného briliantu. Bohužiaľ, zirkón nedisponuje tak vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu ako diamant, takže sa po dlhšej dobe nosenia môžu jeho hrany obrúsiť a tým stratiť lesk. Toto je hlavná nevýhoda zirkónov, nevydržia sa lesknúť na veky ako diamanty. 
 
Už nech vyberiete luxusný prírodný diamant, dokonale vybrúsený zirkón alebo akýkoľvek iný kameň, verte, že obdarovaná žena z nej bude nadšená a vždy ju bude hrdo nosiť.