Pre ženu to je jeden z najdôležitejších dní v živote. A pre muža, pre ňho to znamená nutnú dávku odvahy a samozrejme nervozity. Reč nie je o ničom inom, ako o dni zásnub. Presne o tom dni, keď sa snáď každý muž minimálne (a najlepšie) raz v živote opýta svojej vyvolenej „Vezmeš si ma?“

Nie vždy však zásnuby prebiehajú presne tak, ako nám je od detstva predstavované pomocou romantických filmov. Často si neuvedomujeme, že to, čo sme videli v televízii či v kine, vyzerá skvele len preto, že to nie je prirodzené. V reálnom živote nebývajú väčšinou námety na zásnuby á la Hollywood tak atraktívne. Pozrite sa s nami, akým typom zásnub sa treba radšej vyhnúť.
 
Snáď najväčšie klíše je vhodiť zásnubný prsteň do pohára s vínom či šampanským alebo dokonca schovať ho do dezertu a čakať, až ho Vaša nastávajúca objaví. V tom lepšom prípade ho skutočne objaví ešte pred napitím a vyloví ho, avšak – ako ho očistiť? Do čoho ho utrieť? A ako do toho vhodne zakomponovať vyznanie lásky so žiadosťou o ruku? V tom najhoršom prípade si snúbenica prsteň nevšimne a zhltne ho. Takže takto radšej ozaj nie ...
 
Zlaté pravidlo zásnub znie: o ruku sa vždy žiada osobne, z očí do očí. Zabudnite na žiadosť cez telefón alebo cez SMS. Skúste sa vyhýbať aj žiadosti o ruku cez list – výnimkou je nechať partnerku list objaviť a prečítať, potom sa ihneď vynoriť a ústne potvrdiť žiadosť so zásnubným prsteňom. Rozhodne vypusťe z hlavy aj žiadosť o ruku cez sociálnu sieť. Zásnuby a predávanie prsteňa je len Vaša osobná záležitosť a mali by ste ju prežiť najlepšie len v spoločnosti Vás dvoch.
 
Pokiaľ už Vaše zásnuby sprevádza list, alebo odkaz, dajte si pozor na gramatické chyby v texte. Nie je nič horšieho, ako chyba v zamilovanom odkaze, ktoré by si chcela partnerka schovať a kochať sa z neho v budúcnosti. Zdá sa to ako banalita, ale každú vetu poctivo prekontrolujte a strážte si každé jedno slovko.
 
Už nech požiadate partnerku o ruku klasickým pohľadom a vyslovením „Vezmeš si ma?“ alebo napríklad originálne pri lete balónom, či zoskokom padákom, na to nezáleži. Dôležité je byť si vždy istý správnou voľbou, počúvať svoje srdce a starať sa o vzájomnú lásku aj po navlečení prsteňa.