Slovo diamant pochádza z gréčtiny a znamená nezničiteľný. A ako najtvrdší nerast môže byť vo Vašej rodine po celé dlhé generácie.

Cesta nerastu, ktorý neopracovaný vyzerá ako kúsok skla, až do Vášho prsteňa je dlhá a špinavá. Začína v povrchových lomoch alebo v podzemných doloch priamo vo vyhasnutých sopkách. Z týchto miest sa odváža hornina, ktorá je dôkladne preplachovaná a skúmaná, aby neunikol ani maličký diamant.
 
Celý tento proces je vysoko finančne nákladný. Po nájdení diamantu je potrebné ho vybrúsiť do požadovaného brusu - najčastejším je briliantový brus, ale sú aj iné ako napríklad brus princess, slza, ovál alebo srdce. Pri obrúsení môže kameň stratiť až polovicu svojej váhy a pri delení a tvarovaní často zastupuje človeka v práci moderná technika. Pri konečnom brúsení ale nič nenahradí skúsené a precízne ruky brúsiča. 
 
Najväčší diamant, ktorý bol kedy nájdený, dostal pomenovanie Cullinan. Bol objavený v roku 1905 v Južnej Afrike a vážil 3106 karátov. Cely diamant dostal kráľ Eduard VII. ku svojím 66. narodeninám a zveril ho do rúk skúseného brúsiča z Amsterdamu, pána Asschera .Ten ho niekoľko mesiacov študoval a po dôkladnej príprave sa pokúsil ho rozdeliť klepaním ťažkej oceľovej tyče na nabrúsenom ostrí, ktoré bolo zasadené vo vybrúsenej drážke. Ostrie sa rozlomilo, ale kameň ostal celý. Po druhom pokuse sa všetko podarilo a jeden zamestnanec továrne vypovedal, že pán Asscher únavou omdlel.
 
Nakoniec sa celý nerast rozdelil na 9 veľkých brúsených kameňov, 96 malých a niekoľko neleštených kusov v celkovej váhe 9,5 karátov. Najväčší z vybrúsených diamantov sa volá Hviezda Afriky a môžete si ho pozrieť v londýnskom Toweru. Jednotlivé veľké diamanty majú svoje miesto v korunovačných klenotoch, ale dajú sa využiť aj samostatne. Kráľovná Alžbeta II. Často nosí na oficiálne portréty dva z veľkých vybrúsených diamantov zasadených do seba ako brošňa. 
 
Veríme, že pre Vašu drahú polovičku bude tým najslávnejším diamantom ten od Vás.
 
 
Snubné prstene z červeného a bieleho zlata Zásnubný prsteň s briliantom
Krásne prstene so zníženými bočnicami z červeného zlata a lesklým stredom z bieleho zlata. Po obvode ho zdobí elegantná vlnovka. Dámsky model je doplnený siedmymi kameňmi, ktoré spolu vyplňujú rozširujúce sa miesto v matnej vlnovke. Zásnubný prsteň, s kamienkom umiesteným medzi dvoma zatočenými koncami obrúčky, ktorý pripomína žiarivú lesnú studničku. Prsteň je vďaka svojej nízko posadenej korunke vhodný aj pre ženy športového štýlu.