Prstene s vloženým briliantom sa môžu niekomu na prvý pohľad zdať ako márnotratnosť, pokiaľ ale o nich viac popremýšľate, nakoniec sa z nich vykľuje pomerne zaujímavá investícia. Nemusíte sa báť, nemusí vždy ísť o investíciu vo výške stá tisíc eur, sú to len raritné výnimky. Krásny briliant sa dá do prsteňa vložiť aj za pár stoviek.

Ak hovoríme o vkladaní drahých kamienkov do (najčastejšie) zásnubných prsteňov, potom väčšinou máme na mysli brilianty – aj keď ich často nazývame diamanty. Správny názov sú však brilianty – diamant je totiž pôvodne získaný nerast a vybrúsením do guľatého briliantového brusu sa z neho stáva briliant. Toľko šperkárskej teórie, teraz trocha informácií o tom, prečo si brilianty zvoliť, napríklad namiesto zirkónu. 
 
Brilianty nestrácajú na hodnote a sú žiadanou investíciou do budúcna. Čudovali by ste sa, koľko ľudí má malý briliant kúpený a niekde schovaný. Tak prečo by ste si ich Vy nemohli schovať do zásnubného prsteňa vašej nastávajúcej? Okrem materiálnej stránky však brilianty často symbolizujú aj silu a intenzitu lásky, ktorú muž k svojej budúcej snúbenici cíti. Je to investícia do Vášho spoločného vzťahu a budúceho života. Darovať zásnubný prsteň so zirkónom, tiež nie je k zahodeniu, ale pokiaľ predpokladáte, že kupujete prvý a posledný zásnubný prsteň v živote, tak sa tá investícia vyplatí. Čo myslíte?
 
Pokiaľ sa bojíte o trvanlivosť briliantu, tak to buďte rozhodne bez obáv. Od detstva sme všetci v škole počúvali, že diamant je jedným z najtvrdších nerastov na svete. Preto sa nemusíte báť, že pri bežnom nosení zásnubného prsteňa by došlo k poškodeniu alebo rozbitiu briliantu, vydrží takmer všetko neporovnateľne viac ako zirkón. 
 
Pri briliante viac ako u čohokoľvek iného platí, že menej je viac a že kvalita víťazí nad kvantitou. Dokonale vybrúsený malý briliant sa môže lesknúť rovnako, ba dokonca mnoho viac, ako väčší briliant s menej brúsenými plochami. Aj malý briliant je na zásnubný prsteň dostatočný a dokonale rozžiarí nie len prsteň, ale aj oči Vašej nastávajúcej.