Svadobné obrúčky sú jedinečnou záležitosťou vo Vašom živote, a preto je ich výberu potrebné venovať dostatočnú pozornosť. Nezáleží len na výbere správneho materiálu, dizajnu alebo kameňa, dôležité je vybrať ozaj správnu veľkosť, ktorá Vám bude dokonale sedieť.

Samozrejme sa dá využiť nespočetné množstvo tabuliek pre meranie veľkosti prsteňa dostupných voľne na internete, podľa ktorých sa dá odhadnúť veľkosť prsteňa, ktorý je ideálny pre Vás – napríklad s využitím pásika papiera alebo nitky, ktorý obtočíte okolo prsta a zmeriate tak jeho obvod. Meranie však rozhodne nebude presné, skôr len orientačné, a preto doporučujeme navštíviť klenotníctvo, kde Vám profesionálny zlatník presne vymeria veľkosť svadobnej obrúčky priamo pre Vás. Dôležité je, si uvedomiť, že prsteň je nutné navliecť cez kĺb prsta a ten má obvykle väčší obvod ako prst u koreňa. U nás má zákazník tu výhodu, že si môže skúsiť aj rovnakú šírku skúšobných krúžkov, akú bude mať ich budúca svadobná obrúčka. Máme skúšobné krúžky v šírke 3, 4, 5 a 6 mm. Cez internet sa to nedá. A niektoré skúšobné krúžky máme aj po pol číslach, to je ozaj servis, ktorý málokde nájdete. 
 
Pokiaľ však prsteň nosíte už niekoľko rokov a začal Vás tlačiť, nemusí byť nič stratené – napríklad zlaté prstene sa dajú opraviť na Vami žiadanú veľkosť. Sú modely, hlavne tie s kameňmi po celom obvode prsteňa, kde je úprava veľkosti prsteňa veľmi zložitá až nemožná, ale všetko je nejako riešiteľné a vždy spoločne dokážeme nájsť najvhodnejšiu variantu. 
 
Venujte tiež pozornosť tomu, na ktorý prst bude prsteň patriť. Podľa tradície by sa mala svadobná obrúčka nosiť na prsteníčku ľavej ruky. Dbajte nato, aby ste si pri meraní zmerali správny prst; na ľavej a na pravej ruke majú totiž prsty často odlišné obvody. Rozhodne nepočítajte s tým, že keď si prsteň budete chcieť vymeniť na druhú ruku, tak bude perfektne sedieť. 

Na záver pre Vás máme pár typov:

Prstene sa najčastejšie vyrábajú v šírke 4 až 5 milimetrov, avšak pokiaľ máte krátke prsty, rozhodne Vám bude viac svedčať tenší prsteň. Pokiaľ máte prsty skôr široké, vyberte si výraznejší prsteň.
 
Návštevu zlatníka, ktorý Vám bude obvod prsta merať, nechajte skôr na popoludňajšie hodiny – v tej dobe by mali byť Vaše prsty v bežnom stave a prsteň Vám tak bude lepšie pasovať a nebude Vás v budúcnosti tlačiť.