Už veľa rokov je zvykom snúbencov, že prstene, ktoré si pri svadobnom obrade navlečú na prsteníčky, nechajú na vnútornej strane ozdobiť rytinou a dajú im tak jedinečný osobitný štýl. V akých cenových reláciách sa rytie pohybuje ? A čo si vlastne nechať do prsteňa vyryť?

Fantázii sa medze nekladú, aj keď je niekoľko štandardov, ktoré sa ako rytina objavujú na svadobných obrúčkach najčastejšie. Spravidla to býva dátum svadby a meno polovičky, teda u ženícha meno nevesty a u nej zas naopak. Často sa tiež ryjú len monogramy snúbencov s dátumom ich svadby. Výnimkou však nie sú ani prezývky partnerov, krátke tajné prianie, ktorému rozumejú len partneri, dátum prvého stretnutia alebo bozku či krátke láskyplné vyznanie. Pokiaľ dávate prednosť skôr obrázkovému vyjadreniu ako slovám, vsaďte na niektorý z grafických motívov. Tu ale však pozor, zložitejšie obrázky by mohli byť horšie rozpoznateľné – vyberajte preto skôr jednoduchší motív ako je napríklad srdce či jednoduché znamenie v zverokruhu. 

Niektoré zlatníctva ponúkajú rytiny do prsteňov zdarma v rámci celej objednávky svadobných obrúčok. Nie je to však pravidlom a niektorí zlatníci si za rytiny pripočítavajú extra náklady. Cena rytiny na jeden prsteň sa potom pohybuje zhruba od 150 Kč vyššie, záleží predovšetkým na zložitosti rytiny alebo na zvolenom fonte písma. Ten si môžete sami z ponuky určitého zlatníctva či v prípade vašej bohatšej fantázie aj navrhnúť sami. Pri druhej variante však počítajte s vyššou cenou realizácie. 
 
U nás máte vnútorné rytiny zdarma a na viac si môžete vyberať z 5 fontov. Prevádzame aj rytiny podľa vlastnoručného písma, kde každý z partnerov napíše na papier text do prsteňa toho druhého a my úplne verne text vo Vašich prsteňoch zrealizujeme. 
 
Pri výbere dlhšieho motta, ktoré povedie takmer po celom obvode prsteňa, musíte do budúcna počítať s jeho možným znehodnotením v prípade zmeny veľkosti prsteňa. Nie každý prsteň sa však pre aplikáciu rytiny hodí, napríklad do prsteňa, ktorý je po celom obvode osadený kamienkami. 
 
Šírka prsteňa naopak nehrá veľmi veľkú rolu. Sme schopní previesť krásne čitateľné rytiny aj do prsteňov v šírke 2 mm

 

          Rytiny do prstenů