Máloktoré šperky majú také kúzlo romantiky a punc luxusu ako tie, ktoré zdobia pravé perly. Hovorí sa, že perly sú symbolom elegancie a do istej miery tiež spoločenského statusu. Pravé perly sú skrátka jedinečné, nikdy nenájdete dva totožné kusy. V našej ponuke nájdete krásne prstene, náhrdelníky aj náušnice zdobené týmito skvostmi. Čo všetko o perlách vieme a ako ich nosiť?

Odkiaľ sa vzali?

Niektorí ľudia o nich hovoria, že nosia slzy, iní, že nosia šťastie. Svoju krásu a silu nám dokazujú už viac ako 6 tisíc rokov. Ide o jediný organický drahokam, ktorý je opradený radou mýtov a legiend. Svoju popularitu si získali už v dávnych kultúrach.

Väčšina perál pochádza z mora v Japonsku, Číne, Vietnamu a Tahiti. Najkvalitnejšie morské perly sú v Japonsku. Ďalšou variantou sú sladkovodné perly, ktoré vytvára perlorodka riečna. Sú trochu menšie, avšak v jednej perlorodke ich môže byť až niekoľko naraz.

Perly majú charakteristický lesk, ktorý je spôsobený odrazom a lomom lúčov svetla, ktorý dopadá na priesvitné vrstvy perlete.
 

Elegancia v každom detaile

Perly milovala slávna Coco Chanel, britská princezná a módna ikona Diana, Grace Kelly i Elizabeth Taylor. Perly sú skvostom medzi šperkami. Hodia sa hlavne k spoločenským udalostiam ako sú svadby, plesy, promócie, firemné večierky a iné. Ponúkame šperky zdobené perlami vždy v niekoľkých farebných variáciách – čierna pôsobí veľmi sofistikovane, ružová romanticky a biela je skrátka klasika, ktorá nestarne.
 

Ako sa o perly starať?

Viete ako sa o perly starať aby dlho vydržali?

  • Perly nesmú prísť do kontaktu s parfumom a lakom na vlasy

  • Pri prsteňoch dajte pozor na mydlá a mechanické odery, perly sú pomerne citlivé

  • Je žiaduce nosiť perly priamo na koži, vezmú si z nej vlhkosť a budú dlhšie lesklé