Keď sa povie svadba, nie je reč len o novomanželoch, snubných prsteňoch, zástupu svadobčanov a bohatej oslave. Aj v súčasnej modernej dobe stále pretrváva zvyk dodržiavania svadobných tradícií, bez ktorých by žiadna svadba nebola tou pravou svadbou.

Nezáleží na tom, či máte svoj deň ,,D,, už sa sebou, alebo na navlieknutie snubných prsteňov stále čakáte – tak či onak , poznáte týchto 7 svadobných pravidiel?

 

  • 4 pravidlá pre nevestu – nevesta by na sebe mala mať v svadobný deň niečo nové ( symbol nového začiatku), niečo staré ( symbol rodinnej tradície),niečo požičané ( záruka, že si bude brať k srdcu rady ostatných) a niečo modrého (symbol vernosti a dlhodobej lásky).
  • svadobná kytica – tú by nevesta mala po prvý krát vidieť až vo svoj svadobný deň, keď ju prinesie ženích. Po obrade by ju potom mala hodiť medzi družičky – ktorá ju chytí, tak by sa, ako je známe, mala do roka a do dňa vydať.  
  • nevestin podväzok – funguje podobne ako svadobná kytica. Ženích by ho mal napnúť a ,,vystreliť“ medzi svadobčanov – muž, ktorý ho chytí, do roka a do dňa sa ožení.
  • hádzanie ryže – pre zaistenie šťastia, hojnosti a veľa potomkov sa na novomanželov hádže pri  prechode cez zástup ľudí nie len ryža, ale aj šošovica alebo lupene ruží.
     
  • svadobné koláčiky – svadbu bez nich si ide predstaviť len ťažko, ale pozor – nikdy by ich nemala piecť nevesta, privolalo by to na ňu totižto problémy v manželstve a uplakané deti. ¨
  • skúška ženícha- ak si prichádza ženích po nevestu domov, čaká naňho pred vstupom skúška v podobe  fľašky vína a sekery v polene. Pokiaľ siahne hneď po víne bude z neho v budúcnosti opilec; keď sa ale chopí sekery, bude dobrým hospodárom.
  • skúška nevesty – aj nevesta musí prejsť testom u ženícha. Keď vstúpi do jeho domu, na zemi má byť ,,pripravený“ neporiadok. Pokiaľ hneď siahne po metle a začne upratovať bude dobrá gazdiná. Pokiaľ, ale neporiadok len prekročí...inú, domyslite si sami ...

Zásnubní prsten LOVE 048Snubní prsteny - model č.312Zásnubní prsten LOVE 056