Žlté zlato Vám príde príliš staromódne ? O striebre ani neuvažujete a biele zlato Vás z nejakého dôvodu neláka ? Pokiaľ si nemôžete vybrať z klasických materiálov určených pre prstene, skúste teda niečo menej typického. Niečo, čo nebudú mať všetci okolo Vás. Skúste napríklad platinu.

Platinové svadobné obrúčky a zásnubné prstene sú vhodné pre všetkých tých, ktorí si neváhajú priplatiť. Ale priplatiť si zaslúžene, nie z hľadiska akýchkoľvek marketingových ťahov. Platina je drahým kovom, jeho cena je určená predovšetkým veľmi náročnou a zložitou ťažbou. Pri kúpe prsteňov z tohto luxusného materiálu si však môžete byť 100% istí ich dlhou trvanlivosťou a vysokou mechanickou odolnosťou. Platina je oveľa viac luxusnejšou záležitosťou ako napríklad zlato, a to aj kvôli svojmu vysokému a stálemu lesku. Ocenia ju aj všetci tí, ktorí bojujú so zlou kožnou znášanlivosťou kovu – pri platine je totiž riziko alergickej reakcie úplne minimálne.
 
Platina je tvrdým a húževnatým kovom, čo je aj dôvodom prečo sa do obrúčiek z tohto materiálu často vkladajú drahé kamienky, vrátane briliantov. Vďaka jej tvrdosti a spomenutej húževnatosti kamienky v kove veľmi dobre držia a šanca, žeby sa z nej uvoľnili je takmer nulová. Ďalším plusom pre platinu je už spomenutý lesk, ktorý tento kov nestratí ani po rokoch stáleho nosenia.
 
Jedinou prekážkou u prstienkov z platiny sa zdá byť ich cena, ktorá je vyššia ako u prsteňov z iných materiálov. Napríklad v porovnaní s prsteňmi zo 14karátového zlata je cena platinových zhruba dvojnásobná. Aj tak však zvážte investíciu do tohto drahého kovu – s veľkou pravdepodobnosťou kupujete zásnubný či svadobný prstienok prvý a posledný krát v živote, tak prečo z nich neurobiť výhodnú investíciou, ktorá sa vyplatí po desiatky rokov?