Skôr ako žena dostane zásnubný psteň, väčšinou už je minimálne jeden z jej prstov okrúžkovaný iným páskom kovu. Najčastejšie ide o prstene od rodičov, darované k významným príležitostiam ako je maturita alebo 18. či okrúhle narodeniny. S takýmito prsteňmi nie je problém, tie sa dajú nosiť kdekoľvek, na ktorom koľvek prste. Ale čo robiť, keď pribudne ešte zásnubný prsteň a neskôr svadobný?  

Hlavne nepanikárte. Nosenie zásnubných prsteňov a svadobných obrúčok má svoje pravidlá, ktoré nie sú zložité a podľa ktorých sa dá ľahko zistiť, na ktorý prst patrí ktorý prsteň. Základnou zásadou je: zásnubný prsteň patrí na prsteníček ľavej ruky, kde by mal ostať až do svadby. A svojím spôsobom tam strážiť miesto pre budúci snubný prsteň. Vo chvíli, keď dojde k svadobnému obradu a potreba navliecť na ľavý prsteníček snubný prsteň, existujú celkom tri varianty riešenia.
 
Hovorí sa, že svadobný a zásnubný prsteň patrí na ľavú ruku, ktorá je bližšie k srdcu ako pravá. Preto je jednou z možností navliecť svadobnú obrúčku na ľavý prsteníček a zásnubný prsteň posunúť na prostredníček. 
 
Ďalšou z možností je nosiť oba prstene, takže snubný aj zásnubný, spolu na ľavom prsteníčku. Snubný prsteň má byť bližšie k srdcu, takže sa navlečie na prst ako prvý a nadneho potom príde prsteň zásnubný. A naviac, nie každý zásnubný a snubný prsteň sa k sebe hodí a spolu na jednom prste nemusia vyzerať pekne. Pokiaľ ste sa s partnerom na zásnubách dohodli a chcete po svadbe nosiť oba prstene na jednom prste, vyberte si set zásnubného a snubného prsteňa – niektoré klenotníctva ich ponúkajú a Vy tak môžete mať istotu, že sa k sebe svadobná obrúčka a zásnubný prsteň budú dizajnovo hodiť.
 
Najčastejšie volenou variantou je však presunutie zásnubného prsteňa na prsteníček pravej ruky. Pokiaľ prstene rozdelíte medzi obe ruky, nezanikne tak ich krása, ba naopak. Naviac tým dodržíte tradíciu umiesťňovania prsteňov na prsteníčky, ktoré sú k tomuto určené – symbolizujú totiž Vaše partnerstvo, lásku k drahej polovičke a vzájomnú náklannosť.