Pokiaľ sa Vám zdá, že klasické zásnubné ceremónie už dávno vyšli z módy, nie je tomu celkom tak. V poslednej dobe sa opäť vracajú. A keď chcete zásnuby zvládnuť naozaj so všetkým, čo k tomuto významnému obradu vždy patrilo, poradíme Vám ako na to!

Výber prostredia necháme na Vás. Väčšina zo žien si praje pravú romantiku sprevádzanú napríklad zapadajúcim slnkom, vôňou ruží, dobrým vínom, výhľadom na Paríž, vrcholkami hôr alebo magicky tichou morskou plážou. Dajte si záležať, ako pri plánovaní ideálneho miesta a času, tak pri výbere správneho zásnubného prsteňa. Ako taký prsteň vybrať, si môžete prečítať v tomto článku.
 
Ale pozor, pri tradičných zásnubách, vyslovením otázky ,,Vezmeš si ma?" nič nekončí. Aké sú teda pravidlá?
 
  1. Partnerka svoj zásnubný prsteň už dostala. Ale aj partner môže nosiť prsteň už pred svadbou. Snúbenicin prsteň by mal byť bohatší, najlepšie zdobený drahým kameňom. Podľa pravidiel je, ale rovnako možné, aby zásnubný prsteň nosila len snúbenica. Tá svojmu milému môže venovať čokoľvek iného, čo bude nosiť stále pri sebe, napríklad hodinky, retiazku alebo náramok. Prstene aj ostatné predmety môžu mať na sebe vyryté meno alebo dátum zasnúbenia. Ďalšie darčeky sa k tejto udalosti obvykle už nedávajú. 
     
  2. Do niekoľkých dní potom, čo Vám partnerka vyslovila svoje ,,áno", nezabudnite svoje zásnuby oznámiť rodine. Určite to na nich nevybaliť medzi dverami, usporiadajte pre rodičov malú slávnostnú večeru, alebo ich pozvite do peknej reštaurácie, kde pre zdieľanie tejto novinky vytvoríte príjemnú atmosféru.
     
  3. Snúbenicinej maminke, ale aj Vašej budúcej neveste doneste krásnu kyticu. Kytice nemusia byť pompézne, záleží skôr na farbe. Pre maminku voľte tlmenejšie farby a kyticu jej dávajte ako prvej. Snúbenici vyberte výraznejšiu a romantickejšiu variantu.
     
Pokiaľ ste mali s rodičmi akékoľvek nezhody, pre dnešný deň sa im oblúkom vyhnite, nech máte z udalosti príjemný zážitok a tento deň si skrátka s eleganciou užijete.
 
zásnubní prstenzásnubní prstenzásnubní prsten