Výberom zásnubného prsteňa pre svoju vyvolenú to rozhodne nekončí – čas strávený v zlatníctvach naopak porastie geometrickou radou. Minimálne rovnakú dôležitosť je totiž potreba venovať výberu svadobných obrúčok, ktoré Vám budú (v ideálnom prípade) navždy zdobiť prstenníky a prezentovať tak Váš sľub lásky.

Začať by ste rozhodne mali pri tvare svadobnej obrúčky. Áno, počujete dobre, už niekoľko rokov sa totiž vyrábajú nie len klasické, ale aj hranaté  a rôzne tvarované prstene. Vyskúšajte si všetky dostupné varianty, ku ktorým budete mať prístup a dôraz klaďte na vizuál, ale hlavne nato, aby Vás žiadna časť prsteňa nikde netlačila. 
 
Svadobné obrúčky už dávno nie sú len zlaté a je potrebné sa dôkladne venovať aj výberu ich materiálu a farbe. U nás budete vyberať zo zlata, paládia, platiny alebo striebra. Zamerajte sa aj na šírku prsteňa, ktorou určuje primárne veľkosť Vašich rúk, prstov a všeobecne typu postavy. 
 
Popremýšľajte s partnerom aj o tom, či túžite po svadobných obrúčkach prevedených skôr v mate či lesku. Obe povrchy majú svoje pre a proti a ich životnosť záleží predovšetkým na Vás a na tom, akú starostlivosť budete šperkom venovať. Každý prsteň sa však dá opraviť a skúsený zlatník mu behom pár chvíľ navráti stratený lesk – od nás naviac získavate k svadobným obrúčkam zo zlata, paládia a platiny celoživotný servis, ktorý sa práve vzťahuje na tieto úpravy lesku či matu. 
 
S rytinou alebo bez rytiny, to je to o čo tu ide. Rytina do vnútornej strany svadobnej obrúčky je snúbencami veľmi žiadaná hlavne z toho dôvodu, že robí tento šperk ešte osobnejším. Vyryť si môžete nechať čokoľvek – dátum zoznámenia alebo svadby, vzájomné mená, krátky citát alebo čokoľvek iného, čo Vás napadne alebo čo Vás s partnerom spája. Obľúbenosť rytín zvyšuje aj tajomstvo ktoré okolo nich panuje; ak budete chcieť, nikto nemusí zistiť, čo máte vo vnútri vyryté a môže to byť Vaše prvé spoločné manželské tajomstvo. U nás sú rytiny zdarma a máte na výber z piatich fondov. 
 
Na záver ešte popremýšľajte, či dáte prednosť hladkým obrúčkam alebo budete investovať do diamantov a iných drahých kameňov. Samozrejme, vloženie diamantov je záležitosť skôr zásnubných prsteňov, avšak svadobné obrúčky lemované miniatúrnymi diamantmi sú v poslednej dobe veľmi populárnou voľbou.
 
Nenechajte si do výberu svadobných obrúčok hovoriť ani od aktívnej mamičky, budúcich svedkov alebo družičiek, pretože voľba je len na Vás. A ak si nebudete vedieť rady, vyberajte jednoducho intuíciou a hlavne srdcom.