Nedávno sme Vám popisovali, akým žiadosťam o ruku sa radšej vyhnúť a ktoré sú určené skôr pre silnejšie povahy. Tentokrát to však vezmeme z druhého konca – máme pre Vás pár rád a tipov, ktorých je vhodné sa pri žiadosti o ruku držať. Nie je to síce dogma, berte to skôr ako doporučenie, ktorým však rozhodne nič nezkazíte – skôr naopak.

Je len na Vás, či sa pri zásnubách budete držať tradície alebo sa vyberiete modernejšou cestou. Skôr bolo zvykom, že sa zásnuby oznamovali pri spoločných rodinných oslavách a neoznamoval ich snúbenec, ale otec nevesty. Ten avizoval zasnúbenie a snúbenci si odovzdali darčeky. Pokiaľ však oznámenie malo prebehnúť v užšom rodinnom kruhu, tak rolu oznamovateľa automaticky prebral snúbenec.
 
Čo bolo, bolo, dnes už z tradícií príliš veľa neostalo. Čo sa však nezmenilo, je darovanie zásnubního prsteňa žene. Zásnubný prsteň by mal byť zdobený veľkým drahým kameňom, ale pýtate sa v akej hodnote? Hovorí sa, že za zásnubný prsteň by mal muž utratiť jeden svoj mesačný plat. Čím ďalej tým častejšie sa stáva, že aj žena obdaruje v rámci zásnub svojho budúceho muža – nemusí sa však nutne jednať o darček v podobe zásnubného prsteňa, často snúbenice volia napríklad luxusné hodinky alebo prvotriedne manžetové gombíky.
 
Prsteň už teda máte, ale ako svoju (snáď) nastávajúcu vhodne požiadať o ruku ? Tu sa mnoho rokov nič nezmenilo a najdôležitejšie je stále vystihnúť tu správnu romantickú chvíľku. Klasikou v podobe romantickej večeri pri sviečkach alebo žiadosť o ruku na pláži pri dovolenke rozhodne nič nepokazíte. Myslite však vždy na povahu Vašej partnerky – naozaj ocení Vašu žiadosť doplnenú búchaním šampanského pred desiatkami ľudí v plnej reštaurácií?
 
Menej je niekedy viac a vo väčšine prípadov žena nesníva o pompéznej žiadosti o ruku, ale uspokojí sa s väčším súkromím. Dbajte hlavne nato, aby ste sa Vy aj Vaša snúbenica cítili v kľude a uvidíte, že žiadosť o ruku Vám pôjde ľahko.