Výber zásnubného prsteňa je dôležitou životnou udalosťou. Týmto šperkom vyjadrujete lásku a oddanosť svojej partnerke, ktorú chcete požiadať o ruku. Preto nepôjde vybrať len taký obyčajný prsteň. Ženy si potrpia na krásne šperky, muži však v tejto problematike často tápu. Možností je hneď niekoľko, avšak pokiaľ chcete vsadiť na ten najlepší, potešíte ju zásnubným prsteňom s diamantom/briliantom.
 

Diamant – perla medzi kameňmi. 

Pri nákupe zásnubného prsteňa často váhame, či zvoliť zirkón alebo si priplatiť za drahý kameň. Aj keď diamant a zirkón môže pôsobiť na prvý pohľad veľmi podobne, rozdiel je značný už po pár mesiacoch. Diamanty sú najtvrdšími nerastmi na svete a používajú sa ku zdobeniu zásnubných a snubných prsteňov a ďalších šperkov. Brúsia sa do rozličných tvarov. 
 
Zásnubné prstene najčastejšie zdobia práve briliant, ktorý poznáme vďaka výbrusu do guľatého briliantového brusu, vrhajú do priestoru dúhové svetlo a pôsobia skrátka skvostne. Zásnubný prsteň s diamantom je prakticky nezničiteľný, vydrží roky a bude vypadať stále ako nový. 


Láska na prvý pohľad 

Na mysli máme nielen lásku k Vašej najdrahšej, ktorú sa chystáte požiadať o ruku, ale takisto krásny šperk. Na svete snáď neexistuje žena, ktorá by sa nezamilovala do prsteňa s briliantom. Diamant je prírodný produkt, ktorý si drží svoju brilanciu neustále na rozdiel od zirkónu. To je viditeľné napríklad po roku nosenia. Zatiaľ čo zásnubný prsteň s diamantom bude žiariť ako nový, prsteň so zirkónom postupne stráca svoj lesk. 
 
Pokiaľ ste ochotní do zásnubného prsteňa investovať vyššiu sumu, tak vedzte, že briliantový prsteň je to najlepšie, čo môžete žene darovať. Brilianty odjakživa fascinujú, nestrácajú svoju hodnotu, odolávajú mechanickému poškodeniu a hlavne sa trblietajú na míle ďaleko. Prstienok s diamantom zostane krásny po celých desaťročiach. 


Biele alebo žlté zlato? 

Ak ste sa rozhodli pre ten najcennejší drahokam je potrebné si  premyslieť či vyberiete zásnubný prsteň z bieleho zlata, alebo dáte prednosť žltému. Záleží iba na vkuse Vašej milovanej. 
  • Biele zlato je moderné a v súčasnej dobe veľmi obľúbené 
  • Žlté zlato je nestarnúca klasika, ktorá nikdy neomrzí
K briliantu sa hodia obidve varianty rovnako. V každom prípade si odpovedzte na otázku, či sa skutočne vyplatí šetriť na darčeku, ktorý je venovaný z lásky na celý život.