Ako urobiť darovaný šperk ešte krásnejším a personalizovanejším? Stačí do neho nechať vyryť odkaz, dátum narodenia alebo tajný symbol. Metoda nazývaná gravírovanie premení akýkoľvek šperk na originál, ktorý ako darček zaručene zožne úspech

 

Čo je to gravírovanie?

Gravírovanie predstavuje špeciálnu techniku zdobenia rôznych predmetov, ktorých korene siahajú až do praveku. Zdobili sa napríklad kosti, neskôr rôzne posvätne predmety, dnes už sa ku gravírovaniu používajú inovatívne laserové technológie umožňujúce do šperku vyryť takmer čokoľvek. Rytina šperku dodá na jedinečnosti a zároveň umožni navždy uchovať krásne spomienky.

 

Originálny darček pre maminku priateľku a kamarátku

Šperk je sám o sebe perfektným darčekom, nech sa rozhodnete venovať ho priateľke, maminke alebo kamarátke. Keď ho ovšem zadovážite rytinou, je to, ako by ste do šperku vložili kúsok seba. Rytinou môžete jednak poukázať na významný životný okamih, jednak jeho prostredníctvom vyjadriť , ako moc vám na danej osobe záleží.

 

                                Medailónik L078

 

Najčastejšie gravírovane šperky sú snubné prstene

U nás v zlatníctve Rýdl najčastejšie gravírujeme do snubných prsteňov – budúci manželia si do nich nechávajú vyryť napríklad dátum svadby, alebo svoje mena. Rytiny pristanú i zásnubným prsteňom, na nich si da pracovať s dátumom zásnub či začiatku vzťahu. Vhodným šperkom pre rytiny sú okrem prsteňov tiež prívesky s medailónikom. Na prednú stranu medailóniku môžete nechať vyryť a dovnútra potom vložiť fotografiu.

 

Prečítajte si: Čo si nechať vyryť na snubný prsteň

 

                                Medailónik L088

 

Najlepšie sa gravíruje na zlate šperky

Pre gravírovanie sú najvhodnejšie zlaté šperky – zlato je tvrdé, odolné a šperkarom sa s ním ľahko pracuje. Rytinu si môžete nechať zhotoviť aj do strieborného šperku. Striebro je však pomerne mäkký materiál a rytina vám nemusí vydržať pekná a čitateľná tak dlho ako v zlatom šperku. V našej ponuke nájdete šperky čim ďalej z obľúbenej platiny. I tu je možne rytinou ozdobiť, hoci je to náročnejšie. Jedná sa totiž o jeden z najtvrdších šperkárskych kovov, teda zlatníkom trvá dlho, než sa dostanú hlboko pod povrch šperku.

 

                            Medailónik L085

 

Čo nechať do šperku vyryť?

Premýšľate, čo si nechať do šperku vyryť? Mame pre vás niekoľko typov, ktoré vás možno inšpirujú.

Do šperkov môžete nechať vyryť napríklad:

  • meno alebo prezývku,
  • dátum narodenia dieťaťa,
  • dátum svadby,
  • dátum prvého stretnutia,
  • súradnice obľúbeného miesta,
  • motivačný alebo zamilovaný citát,
  • symbol,
  • milostný odkaz.
       

Navštívte pobočky Rýdl

 

 
 

 

 

VYBRAŤ ŠPERK

Přečítajte si tiež: