Zatiaľ čo niektoré ženy svoj zásnubný prsteň po svadbe odložia a na obdiv dávajú iba snubný, iné sa rozhodnú z nich vytvoriť dokonalý pár a nosia oba naraz. V takom prípade je potrebné držať sa určitých pravidiel a pri výbere snubného prsteňa myslieť na to, aby spolu oba prstene pekne ladili. Zaujíma vás, ako to docieliť? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Pokiaľ plánujete nosiť zásnubný a snubný prsteň každý na inej ruky, potom si s kombinovaním nemusíte až tak lámať hlavu, pretože ich zladenie nemusí byť 100%. Než ale obaja prstene navlečiete na rovnaký prst, odporúčame zohľadniť nasledujúce tipy.

 

Tipy, ktoré pri kombinovaní snubného a zásnubného prsteňa oceníte:​

  • Váš snubný a zásnubný prsteň nemusí byť z rovnakého materiálu ani farby. Svoje o tom vie aj britská kráľovná Elizabeth, ktorej prstenník zdobia zásnubný prsteň a snubný prsteň v kombinácii bieleho a žltého zlata.
  • Pokojne zvoľte dizajnovo odlišné prstienky, ale vždy sa snažte držať aspoň podobného štýlu. Predsa len, zásnubný prsteň s nádychom vintage sa k modernému snubnému prsteňu príliš nehodí.
  • Svoj zásnubný a snubný prsteň si predstavte ako dva dieliky puzzle. Mali by do seba vzájomne zapadať a byť spolu v súzvuku, rovnako ako vy so svojim partnerom. V ideálnom prípade vám oba perfektne sedia a máte z nich pocit, ako by pár tvorili odjakživa.
  • Skutočne harmonický efekt dosiahnete len vtedy, keď spolu obaja prstene ladia tiež veľkostne.

 

Teraz si možno hovoríte: Všeobecné tipy sú síce skvelé, ale ako konkrétne zásnubný a snubný prsteň skombinovať? Prinášame vám niekoľko variácií, s ktorými rozhodne nešliapnete vedľa.

 

      1. V hlavnej úlohe diamanty

Túžite po neprehliadnuteľnej kombinácii? Potom si k svojmu diamantovému zásnubnému prsteňu zožeňte ďalšie diamanty. Zásnubný prsteň s jedným diamantom bude vyzerať luxusne spolu so snubným prsteňom osadeným diamantami po celom svojom obvode. Diamantov skrátka nie je nikdy dosť! :)

 

 

   2. Kombinácia bieleho a ružového zlata

Ak sa mixovania kovov bojíte, dajte šancu aspoň kombinácii bieleho a ružového zlata. Faktom je, že muži málokedy siahnu po zásnubnom prsteňi v odtieni ružového zlata, teda voľba romanticky sfarbeného kovu padne s najväčšou pravdepodobnosťou na snubný prsteň. Čím tenšie snubný prsteň zvolíte, tým viac celú kombináciu zjemníte.

 

   3. Minimalizmus

Ak dávate prednosť skôr minimalizmu a v prehnane blyšťavých šperkoch nemá záľubu, potom svoj zásnubný prsteň doplňte iba snubným prsteňom v štýle jednoduchej obrúčky. U šperkov, ktoré sa stanú vašou celoživotnou súčasťou nadčasovosť skôr či neskôr oceníte.

 

   4. Ladiaci pár na mieru

Možno vám pripadá, že ste spolu so svojou drahou polovičkou jeden pre druhého ako stvorení. To isté môžete povedať aj o svojom zásnubnom a snubnom prsteňi, ktoré do seba môžu naozaj zapadnúť ako dva diely skladačky. Radi vám vyrobíme snubný prsteň tak, aby sa dokonale snúbil s vaším zásnubným prsteňom, alebo vám rovno navrhneme set zásnubného a snubného prsteňa - jedinečný a presne podľa vašich predstáv.

 

Prečítajte si tiež:

Ako naplánovať svadbu v 10 krokoch a na nič dôležité nezabudnúť?

Najkrajšie svadby celebrít roka 2018