Valentín sa blíži, a hoci k tomu, aby sme niekomu dokázali svoju lásku, nepotrebujeme špeciálny dátum, ide o vcelku milú príležitosť, ako si urobiť pekný deň. Tak prečo ju nevyužiť? Prinášame vám 7 obyčajných aj neobyčajných tipov, ako tento rok Valentína osláviť a akými darčekmi sa vzájomne potešiť.

Oslávte tento rok Valentína originálne

Ak sa vám po Vianociach nechce vymýšľať žiadny valentínsky extra program, ale romantická večera vám pripadá obohraná, potom sa inšpirujte nasledujúcimi originálnymi valentínskymi aktivitami.

Piknik v teple 

Kto hovorí, že v januári nemôžete usporiadať spoločný piknik? Piknik totiž nemusí byť len na rozkvitnutej lúke, ale pokojne aj uprostred vašej obývačky posiatej vankúšmi a mäkkými dekami. Tak si uvarte alebo objednajte svoje obľúbené jedlo, otvorte fľašu dobrého vína, zapáľte sviečky a otrepaný stôl vymeňte za romantickejšiu zem.

Uniknite alebo si zaskáčte

Pokiaľ máte radšej aktívnejšiu zábavu, zabookujte si únikovú hru pre 2 a otestujte, či dokážete spoločnými silami uniknúť. Alebo vyrazte do jump parku a znásobte svoje šťastie vyplavenými endorfíny.

Stolové hry s ďalšími pármi

Vybočte z radu a zvolajte svojich priateľov - ideálne tie v páre - a usporiadajte spoločný večer plný hrania stolových hier.

Alebo obyčajne?

Alebo skrátka robte úplne obyčajné veci, ktoré už ste dlho nerobili. Je ich toľko a nadchnú vás mnohokrát viac ako let balónom alebo koktail v 40. poschodí mrakodrapu.

Korčuľovanie

Rande na ľade? Prečo nie. Korčuľovanie navodí tú správnu zimnú atmosféru, ktorej chýba už len varené víno a pusa na zahriatie.

Filmová noc

Domáce cestoviny, pohár vína a vaše obľúbené filmy. Nech už to znie akokoľvek normálne, nikoho z nás táto klasika len tak neomrzí. A ak by ste sa predsa len chceli vzdať súkromia a zájsť do kina, tak určite zvážte filmy Po čom muži túžia a Bohemian Rhapsody. U prvého sa zasmejete, u druhého si dosť možno poplačete.

Spoločné varenie

O tom, že láska prechádza žalúdkom, nie je pochýb. A o to viac, ak dané jedlo pripravíte spoločne. Hlavne si dopredu nezabudnite rozdeliť role a úlohy, nech sa romantický večer neprehupne na kuchynské handrkovanie ...

V každom prípade si však urobte ...​

Deň alebo večer offline

Čas je to najvzácnejšie, čo niekomu môžeme venovať, a obzvlášť v dnešnej dobe moderných technológií. Tak pre raz oba vypnite svoje telefóny, zaklapnite počítače, nepracujte neskoro do noci a venujte sa naozaj jeden druhému.

S darčekom si nelámte hlavu

Aby sme vám vymýšľanie valentýnskych darčekov uľahčili, prinášame vám pár osvedčených tipov na darčeky, ktoré vašu drahú alebo drahého naozaj poteší.

 

Darčeky na Valentína pre ženy:

Šperk je stávkou na istotu

Pokiaľ chcete svojej žene naozaj učarovať, darujte jej k Valentínovi neobyčajný šperk. Vedzte, že do prstienka s úchvatným akvamarínom sa zamiluje každá žena. Ide totiž o nežný drahokam svetlo modrej farby, ktorý doslova pripomína morskú hladinu tropického Karibiku. Jeho modrá farba sa dokonale hodí s bielym zlatom, ktoré naopak prstienku dodá jemný zimný nádych.

Ďalej potom ženu poteší:

 • Kvety
 • Vysokopercentná kvalitná čokoláda
 • Poukaz na masáž
 • Poukaz na X lekcií jogy alebo na iné cvičenie
 • Kniha

Darčeky na Valentína pre mužov: 

 • Manžetové gombíky
 • Kravata či spona na kravatu (plesová sezóna sa blíži!)
 • Predplatné obľúbeného časopisu
 • Diár na rok 2019
 • Kožené rukavice
 • Tortu pečenú s láskou

Prečítajte si tiež:

Šperky Rýdl oslavujú 20 rokov. Vďaka vám!

Romantička alebo klasička? Vyberte ten správny zásnubný prsteň