Dokonalá svadba je dojemná, očarujúca, ale predovšetkým zábavná. Premýšľate, ako hostí zabaviť, aby na váš svadobný deň spomínali dlho a s úsmevom? Potom oceníte naše tipy na zábavné svadobné hry, kvízy a ďalšie aktivity, ktoré ľahko zabavia svokry, deduškov i kamarátov.

Vtipná svadobná tombola

Svadobná tombola je dobrým spôsobom, ako získať nejakú korunu navyše, ale môže byť tiež efektívnym nástrojom pre pobavenie svadobčanov. Vtipné svadobné tomboly sa v poslednej dobe teší čím ďalej väčšej popularite. Ak chcete hostí zaručene pobaviť, choďte na to chytro. Kúpte do tomboly úplne obyčajné produkty bežnej spotreby a dajte im lákavý názov. Kto by neprepukol zo smiechu, keby vyhral vzácne archívne víno a dostal fľašu od vína plnú hrozienok?

 

 

Nižšie prikladáme pár príkladov, ktoré vás pri organizovaní svadobnej tomboly môžu inšpirovať:

 

1. Luxusný parfum - stromček do auta

2. Sada kolies - dve Coca-coly

3. Dom na kľúč - prívesok na kľúče v tvare domčeka

4. Niečo pod zub - kefka a zubná pasta

5. Piknik pre dvoch - dva kusy sladkého Pikniku v tube

6. Súprava čínskeho porcelánu - sada plastového riadu a paličky

7. Výlet na Vysočinu - salámu Vysočina

8. Notebook - zápisník

9. Striptíz - vyzliekacích párky

10. Puzzle - vrecúško strúhanky

11. Talianska večera - špagety a kečup

12. Vybavenie kancelárie - kancelárske spinky, pero, izolepa

 

Skúste sa zamyslieť a porozhliadnuť doma, možno vás napadne veľa ďalších úsmevných výhier.

 

Zoznamovačka

Chcete, aby sa na vašej svadbe nedelili ľudia na skupinky a všetci sa bavili so všetkými? Dajte im k tomu priestor hneď na začiatku svadby. Vytvorte malé lístočky s číslami a nechajte hostí, aby si z klobúka pri príchode jeden vytiahli. Hostia potom musia nájsť parťáka s rovnakým číslom a ísť s ním na panáka niečoho dobrého. Perfektná príležitosť, ako stmeliť nielen obe rodiny, ale aj priateľov zo strany ženícha a nevesty.

 

 

Svadobný strom či obraz

Zábavu vykúzlite aj s obyčajným maliarskym plátnom. Buď ho nechajte prázdne a nechajte hostí, aby vám na jeho kúsok každý namaľoval niečo na pamiatku alebo naň vopred namaľujte veľký rozvetvený strom aj s koreňom, kam vpíšete svoje mená. Každý si potom vyberie vetvu, na ktorú vám pomocou farieb odtlačí svoj prst a pridá podpis. Svadobný strom si potom môžete nechať zarámovať a zavesiť na stenu ako milú spomienku na svoj svadobný deň.

 

Hľadanie nevesty

Klasický únos nevesty už sa na moderných svadbách moc nenosí. Nie vždy totiž dopadne podľa plánu a často môže celej akcii skôr uškodiť. Čo ale pojať únos nevesty trochu inak? Obľúbený je napríklad organizovaný únos, kedy družičky nevestu "unesú" na neďaleké miesto, odkiaľ bude mať nevesta náležitý rozhľad na ženícha a snahu o jej vyslobodenie. Chýbať by nemalo ani šampanské či drobné občerstvenie pre nevestu, ktorá by si únos mala vo výsledku užiť. Družičky prichystajú ženíchovi pomocníka s najrôznejšími úlohami a ukryjú ich do dômyselne vybraných predmetov či miest. Práve neľahké a zároveň vtipné úlohy odkryjú, ako zdatného (fyzicky i psychicky) a oddaného muža si nevesta vzala.

 

                                              Photo by Álvaro CvG on Unsplash

 

Novomanželský kvíz

Novomanželské kvízy sa už v poslednej dobe stávajú na svadbách tradíciou. Možno sa vám zdá táto svadobné hra obohraná, avšak pri vhodne zvolených otázkach sa jedná o spoľahlivú zábavu ako pre vás ako pre novomanželov, tak pre svadobčanov. A ako novomanželský kvíz prebieha?

 

1. Nevesta so ženíchom si sadnú na stoličky chrbtom k sebe, ideálne na dobre viditeľné miesto, aby ich hostia dobre videli.

2. Vzájomne si vymenia jednu zo svojich topánok.

3. Moderátor im kladie otázky a novomanželia na ne zdvihnutím príslušnej topánky odpovedajú. Ak sa odpoveď podľa nich týka oboch, môžu zdvihnúť obe topánky.

 

Táto hra odhalí, ako veľmi sú novomanželia zladené a naopak a pri zvolení zaujímavých a miestami pikantných otázok pobavia aj nezúčastnené.

 

Svadobný kvíz - tipy na originálne otázky:

 

 • Kto koho zbalil?
 • Kto sa ako prvý poháda so svokrou?
 • Kto lepšie varí?
 • Kto je väčší žiarlivec?
 • Koho viac počúva pes / mačka?
 • Kto viac utráca?
 • Kto hovorí viac sprosto?
 • Kto častejšie začína hádky?
 • Kto si častejšie berie telefón na záchod?
 • Kto sa viac rozvaľuje na spoločnej posteli?
 • Kto doma viac kričí?
 • Kto sa chodí ako prvý uzmierovať?
 • Kto pije častejšie alkohol?
 • Kto častejšie prokrastinuje?
 • Kto je dominantnejší?

 

Otázok môže byť 10, ale pokojne aj 30. Záleží, koľko toho na seba chcete prasknúť a ako budú hostia počas kvízu reagovať. Kvíz štandardne pripravuje moderátor či svedok. Hostia ocenia, ak bude moderátor kvízu aj dobrý zabávač a preloží ho nenúteným vtipy a narážkami.

 

Máte už jasno o zábave, ktorú pre hostí pripravíte, ale o snubných prsteňoch ste doteraz moc nepremýšľali? Prezrite si našu ponuku snubných prsteňov čítajúcich viac než stovky dizajnových modelov a vyberte si kvalitné snubné prstene, ktorými potvrdíte vašu lásku. Alebo nám zverte svoj vlastný návrh snubných prsteňov a nechajte si zhotoviť prstene priamo podľa vašich predstáv.

 

 

       

Navštívte pobočky Rýdl

 

 
 

 

 

 

VYBRAŤ SVADOBNÉ OBRÚČKY

Přečítajte si tiež: