Rovnako ako šperky a móda, aj svadby podliehajú trendom. Chystáte tento rok svadbu? Pozrite sa na najväčšie svadobné trendy roku 2020. Prezradíme, že tento rok sa ponesie v znamení udržateľnosti, prirodzenosti a tvrdenie, že menej je niekedy viac.

 

Udržateľné svadby

O udržateľnosti sa v poslednej dobe hovorí neustále, a to aj v súvislosti so svadbami, ktoré, priznajme si, majú tiež určitý vplyv na životné prostredie. Čím ďalej viac neviest a ženíchov sa zaujíma o množstvo odpadu, ktoré v rámci svadby vyprodukujú a snaží sa ho redukovať na minimum. Pretože ideálne odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne. V koncepte udržateľné svadby sa ďalej odráža využitie prírodných a rozložiteľných materiálov a lokálnych i sezónnych surovín.

 

Čo pre planétu v rámci svadby môžete urobiť?

  • Podávajte menu z lokálnych a sezónnych surovín.
  • Podporte vegánskej či vegetariánskej cateringové spoločnosti.
  • Nechajte si vytvoriť svadobnú kyticu zo sezónnych kvetín alebo si ju zostavte z lúčnych kvetov.
  • Kúpte si svadobné šaty z druhej ruky alebo si ich nechajte ušiť tak, aby sa dali nosiť aj po svadbe.
  • Zašlite svadobné oznámenia online, prípadne ho tlačte na recyklovateľný papier.
  • Vyhnite sa použitiu jednorazového riadu.
  • Vyrobte si svadobné dekorácie z toho, čo máte doma alebo na pôde a využite dary prírody.

 

 

Snubné prstene

Súčasné trendy sa dotknú aj snubných prsteňov. Tie budú priať snubným prsteňom v minimalistickom štýle, ale aj tým zaujímavo tvarovaným. Svoju popularitu si aj naďalej udrží snubné prstene z ružového zlata.

   

 

Snubné prstene - model č. 11

Snubné prstene - model č. 18 Snubné prstene - model č. 345      

 

Trendy farba svadby v roku 2020

Doby, kedy nevesty prikladali veľkú váhu farebnej palete, do ktorej budú svadbu ladiť, už pomaly odznievajú. Zladené príbory s kvetinami na stole síce vyzerajú krásne a urobia dojem, ale prežitok zo svadby nikomu nezlepší. Mnoho párov sa preto čoraz viac sústredí hlavne na to, aby ich svadba bola autentická.

 

Aj tak ale americký inštitút Pantone prichádza každý rok s novými trendmi farieb, ktoré ovplyvňujú nielen svet módy, ale aj svadieb. Tohtoročnou farbou sa stala klasická modrá. Ak chcete ísť s dobou, oblečte do modrej svoje družičky, ženícha i kvetinovú výzdobu. A nezabudnite tiež na seba - vyriešite tým časť tradície, kedy máte ako nevesta mať na sebe niečo staré, niečo nové, niečo zapožičané, niečo darované a niečo modré.

 

 

Hlavne prirodzene

Takmer vo všetkých aspektoch svadby sa odráža prirodzenosť. Žiadne gýčovité dekorácie ako farebné girlandy, konfety či porcelánové holubice na svadbách v roku 2020 nehľadajme. To isté platí aj na vzhľad nevesty - stavte na prirodzený make-up s prejasnenou tvárou, jednoduchý účes a decentné šperky.

 

 

Mikro svadby

V kurze budú skôr menšie, za to však exkluzívnejšie svadby. To znamená, že na svadbu pozvete 40 ľudí či menej, ale o to väčšiu starostlivosť a luxusu im dáte. Pri menšom počte ľudí si totiž môžete mnohokrát dovoliť špeciálne efekty, dekorácie alebo napríklad degustačné menu.

 

Svadobné šaty: Klasika, trblietky aj riasenie

Trendov v svadobných šatách na rok 2020 je nespočet, nie všetky sa však radí medzi nositeľné. Podľa popredných svetových návrhárov tento rok zažiarite v šatách typu ball gown, ktoré majú dlhú naberanú sukňu a odhalené ramená. Ak ste odjakživa snívali o tom, že k oltáru pôjdete v obrích trblietavých šatách, takých, aké nosia Disney princezné, tento rok k tomu máte ideálnu príležitosť.

 

 

Trendy doplnok: Závoj

Spomínate si na svadbu Meghan Markle či Hailey Bieber? Obe dámy, ako vojvodkyňa zo Sussexu, tak americká modelka, išli k oltáru v závoji. Týmto krokom znovuobnovili dávny trend, pretože moderné nevesty od závojov skôr upúšťajú. V roku 2020 tak môžeme očakávať veľký návrat ultra dlhých závojov.

 

       

Navštívte pobočky Rýdl

 

 
 

 

 

 

VYBRAŤ SVADOBNÉ OBRÚČKY

Přečítajte si tiež: