Vážení zákazníci, vzhľadom k aktuálnemu dianiu okolo koronavírusu sme sa pre vás rozhodli spísať krátky článok, ktorý sa týka objednávok a rytín do vašich snubných prstienkov. Vzhľadom k tomu, že sa táto situácia dotkla mnohých z vás, pokúsime sa pre vás nájsť vždy to najlepšie možné riešenie.

 
Zhruba od polovice marca sa z nariadenia vlády zakázalo organizovanie svadieb. Preto sme sa rozhodli pozastaviť všetky rytiny do vašich snubných prstienkov. Niektorým z vás sme po dohovore do prsteňov vyryli iba mená, pričom dátum bude dorytý v rámci celoživotného servisu zdarma. Niektorí z vás od nás dostali správu, že majú možnosť rytinu pozastaviť a dať nám vedieť, až budete vedieť nový termín. Sú ale bohužiaľ medzi vami tiež tí, ktorým sme stihli rytinu do prsteňov už vyryť, ale dátum svadby sa presunulo, alebo sa svadba odložila až na budúci rok. V nasledujúcich bodoch sa vám pokúsime zhrnúť, ako môžeme postupovať, ak sa vás týka jedna z týchto situácií.

 

1. Chceme objednať prstienky, ale nepoznáme presný dátum svadby

Ak ste jedni z tých, ktorí by si radi prstienky objednali, ale nepoznáte dátum svadby, nezúfajte! Neváhajte prstene objednať, rytinu doplníme neskôr zadarmo v rámci celoživotného servisu.

Máte na výber z nasledujúcich možností:

  • Rytinu nemusíte vôbec uvádzať, bude doplnená v rámci celoživotného servisu zdarma.
  • Nechajte si vyryť iba mená, dátum svadby bude doplnené v rámci celoživotného servisu neskôr.
  • Zadajte objednávku a počkajte. Až budete poznať termín svadby, dáte nám vedieť a my objednávku do týždňa dokončíme.

 

2. Prstienky sme už vyzdvihli, ale svadba neprebehne v stanovenom termíne

U prsteňov, ktoré už rytiny majú a bude potrebné odstrániť či preryť dátum, musíme postupovať individuálne. Odstaňovanie rytín je často veľmi náročné, spojené s ďalšími nákladmi, ale vždy riešiteľné. Rytiny vykonávame laserom niekedy aj do hĺbky 0,20 mm. Po odstránení je často viditeľná pôvodná rytina a jej úplné odstránenie znamená zoslabovanie hrúbky prsteňov. V extrémnych prípadoch bude potrebné zo strany zákazníkov buď tolerancia nejakých drobných nedokonalostí, alebo nutnosť výroby nových prsteňov.

 

  • Rytinu bude možné odstrániť a preryť - takýchto prípadov bude, dúfajme, najviac. Cena za prerytie jedného prsteňa sa bude pohybovať od 19 €.
  • Rytinu nie je možné odstrániť bez drobných nedostatkov - veľmi záleží na dĺžke rytiny a umiestnenie puncových značiek. Ak bude v prstienku miesto, bude napríklad možné ponechať rytinu pôvodné a doryť ešte jeden dátum. Alebo môžete všetko pojať s dôvtipom a nechať si pôvodný dátum iba preškrtnúť :) Tieto úkony budú buď zadarmo v rámci servisu, alebo spoplatnené čiastkou 19 Eur / prsteň.
  • Prstene treba vyrobiť znovu - keď si nevyberiete ani jednu z predošlých možností, musíme pre Vás prstienky vyrobiť nové. Tu sa bude cena odvíjať od náročnosti daného modelu a počtu kameňov.
 

Máte prstienky už doma? Až budete poznať nový dátum svadby, doneste / zašlite nám prstienky. Až budeme mať prstienky v dielni, zlatník vám dá vždy vopred vedieť o možných postupoch a cenové náročnosti.

Ak sú prstene pripravené na jednej z našich predajní, je možné postupovať rovnako. Zavolajte nám, alebo zašlite email s číslom objednávky. My objednávku odovzdáme späť do dielne a budeme vás kontaktovať. Všetky hotové objednávky je možné po dohode zaslať k vám domov, úplne zadarmo!
 

Doba dodania snubných prsteňov

Snubné prstene štandardne vyrábame za 3-4 týždne, ale sme schopní vyrobiť je aj oveľa rýchlejšie! U väčšiny modelov je možné dodanie aj do 1 týždňa.


Sú predajne otvorené?

ÁNO! Od 20.4. si môžete na českých predajniach (Praha a Brno) prezrieť celú kolekciu snubných prstienkov bez predchádzajúceho objednania! Kolegyňa sa vám budú maximálne venovať.
Predajňa v Bratislave je zatiaľ otvorená v obmedzenom režime, otvorená je každý utorok a štvrtok od 14.00 do 18.00 predovšetkým na výdaj objednávok.
 
 

Prosíme vás, aby ste pri návšteve rešpektovali naše bezpečnostné opatrenia.

 

       

Navštívte pobočky Rýdl

 

 
 

                              

 

 

 

Máte otázky k vašej objednávke, alebo k niektorému z našich produktov? Sme tu pre vás!

Píšte na: info@prsteny.cz alebo volajte dielnu - 222 221 895 či naše pradajne: Praha - +420 257 323 836, Brno - +420 542 214 146, Bratislava - +421 911 501 172.

 

Ďakujeme všetkým za pochopenie a podporu. Spoločne všetko zvládneme!