Keď sa povie Cartier, srdce množstva žien poskočí túžbou. Pánom sa ale pri pomyslení, koľko by za takýto šperk museli zaplatiť, srdce skôr zastaví. Jedno je však isté - prstene francúzskej značky Cartier sú symbolom luxusu a známkou dobrého vkusu. Radi by ste si niektorý z ikonických modelov, ktoré dobyli svet, zaobstarali aj vy? Potom čítajte ďalej.

 

Cartier - keď sa snúbi klasika s krásou a inováciou

Cartier, ktorý je synonymom pre otvorenú a zvedavú myseľ, vidí krásu vo všetkom. Veta, ktorou sa dočítate na oficiálnom webe Cartier, bohato stačí na to, aby ste pochopili filozofiu celej značky. Už od 19. storočia si Cartier buduje svoje meno ako prémiový výrobca šperkov a hodiniek, u ktorých hrá priam nadčasovosť v kreatívnom podaní.

 

Kráľ klenotníkov, klenotník kráľov

Dom Cartier založil v roku 1847 Louis-Francois Cartier, ktorý sa neskôr v roku 1904 preslávil legendárnymi náramkovými hodinkami zvanými "Santos". Jeho šperkársky um a cit pre detail nadchol nielen verejnosť, ale aj vladára a šľachtica z celého sveta, ktorí hrdo nosia šperky Cartier. Dnes značka pôsobí v 60 krajinách sveta a pozrieť si vybrané skvosty môžete vo viac ako 200 butikoch.

 

 

Ikonický Trinity ring

Zo všetkých kolekcií Cartier ktorých každé zásnubné aj snubné prstene, náušnice, náhrdelníky či brošne so zvieracími motívmi sa stalo pár kusov ikonickým. Jedným z nich je slávny Cartier Trinity ring - prsteň pre špeciálne príležitosti, ktorý figuruje predovšetkým ako zásnubný prsteň alebo ako prsteň k výročiu. Prsteň tvoria tri 18karátové obrúčky v odtieni bieleho, žltého a ružového zlata. Každá z farieb zastupuje jeden aspekt vzťahu:

 

  • Biela symbolizuje trvalé priateľstvo.
  • Žltá reprezentuje lojalitu a vernosť v manželstve.
  • Ružová predstavuje skutočnú lásku.

 

Neopozeraný dizajn umocnený hlbokým významom robí z najznámejšieho Cartier prsteňa šperk, po ktorom (takmer) všetky ženy túžia. Od svojho zrodu v roku 1924 prešiel Trinity ring rôznymi variáciami dizajnu, od diamantov na všetkých troch obrúčkach až po klasický design zdobený gravírovaním "Cartier".

 

Cena Trinity prsteňov Cartier

Trinity kolekcia rozhodne nie je lacnou záležitosťou. Cena Trinity prsteňov sa pohybuje v rozmedzí 2tisíc eur (za klasický model bez diamantov) a dosahuje až ľahko cez 30 tisíc eur.

 

         Svadobné obrúčky Rýdl - model č. 422

 

Snubný prsteň inšpirovaný Cartier z dielne Rýdl

Dobrou správou je, že prsteň inšpirovaný legendárnym prsteňom Trinity od Cartiera nájdete aj v našej kolekcii Rýdl. Snubný prsteň s tromi prepletenými krúžkami je vyrobený z bieleho zlata a pristane mu to vo všetkých troch farebných variantoch. Dámsky model prsteňa zdobia úchvatné brilianty, prípadne zirkóny.

 

       

Navštívte pobočky Rýdl

 

 
 

 

 

 

VYBRAŤ SVADOBNÉ OBRÚČKY

Přečítajte si tiež: