S veľkosťou prsteňa si často nevieme rady a chceli by sme, aby v tento nádherný okamih bol vo všetkom perfektný. Teda nie len aby sa zásnubný prsteň partnerke páčil, ale aby jej krásne sedel. Máme pre Vás pár tipov ako ,,potajomky“ zistiť tú správnu veľkosť prsteňa.

Keby sa Vám to ale predsa nepodarilo, nevešajte hlavu. Nie je problém veľkosť väčšiny prsteňov následne upraviť. Prstienky sa dajú zmenšovať aj zväčšovať. Ale všetko má svoje limity! A ako teda zistiť tu správnu veľkosť prsteňa?

  • Pokiaľ Vaša partnerka nosí prstene pravidelne a strieda ich, môžete si v nesledovaný okamih požičať nejaký z jej šperkovnice. Nezáleží na tom, či ide o nejaký menejhodnotný krúžok z bižutérie, hlavné je aby ho nosila na prstenníku. Pretože medzi obvodom jednotlivých prstov môže byť veľký rozdiel. Vybraný prsteň potom odneste zlatníkovi a on Vám ho zmeria. Vaša milá si nič nevšimne, ak celú akciu stihnete počas doby, keď bude v práci. 

  • Ak chcete so svojím plánom oboznámiť jej rodinu vopred, skúste sa opýtať jej maminky alebo sestry. Možno budú veľkosť poznať alebo sestry budú mať podobnú ruku. Len dávajte pozor na utárané tety!

  • Má Vaša partnerka jeden obľúbený prsteň a nosí ho neustále na ruke? Počkajte si na chvíľu, keď si ho dá dolu. Napríklad pri umývaní kúpeľne, pred spaním alebo keď odchádza na cvičenie. V tú chvíľu priskočte s kúskom papieru a obkreslite prstienok po vnútornom obvode čo najpresnejšie a čo najtenšou ceruzkou,  ako Vám to len adrenalín v krvi dovolí. A potom sa s týmto obrysom zastavte u zlatníka. On si s tým poradí. 

Ako vidíte, možnosti tu sú a záleží len na Vás, Vašej kreativite a tomu, ako dobre poznáte svoju drahú polovičku. Čoho si nevšimne a čo už jej príde podozrivé? Len Vás prosíme, nesnažte sa merať partnerke prst keď spí. Nemusí mať výcvik od Jamesa Bonda, aby ju prebudilo omotávanie nitky okolo prstu a podobné praktiky, ktoré aj tak nefungujú. Avšak určite by sa táto veselá historka stala tradíciou na výročiach Vašej svadby. 

Prajeme pevné nervy! Zásnubný prstienok v tej správnej veľkosti môžete vybrať práve tu.