Celkom / 0 EUR
cz sk

Nechajte sa previesť svetom šperkov

Nechajte sa previesť svetom šperkov od blyštivých kamienkov až po vzácne klenoty. Nahliadnite s nami do tajov šperkárskeho remesla a inšpirujte sa množstvom zaujímavých tipov, ako šperky správne darovať aj vybrať.

Romantička alebo klasička? Vyberte ten správny zásnubný prsteň

Čoho sa muži pred zásnubami najviac obávajú? Povolenie rodičov? Kdeže. Najviac ich ťaží výber zásnubného prstienka. Avšak na to, aby ste vybrali prsteň, ktorým sa svojej žene dokonale trafíte do vkusu, bohato postačí vedieť, aká je.

celý článek

Nechajte si vyrobiť šperk vašich snov

Ako svojej drahej polovičke učarovať? Osvedčeným a spoľahlivým prostriedkom je originálny šperk. Dokonalý šperk sa stáva súčasťou charizmy majiteľa, podčiarkuje osobnosť a zdôrazňuje individualitu. Takýto šperk nekúpite v žiadnom obchode, hoci by zastupoval najprestížnejšie značky. Takýto šperk vie vyrobiť len majster šperkár podľa predstavy zákazníka.

celý článek

Zlato, platina, palladium. Ako šperkári pracujú s drahými kovmi?

Šperk a šperkárstvo. Remeslo staré ako ľudstvo samo. Archeologické artefakty dokazujú, že prvé šperky krášlili už pred dávnymi 130 tisíc rokmi neandertálca. Ako materiál slúžilo všetko, čo ponúkla príroda. Avšak o skutočnom šperkárstve môžeme hovoriť až so schopnosťou ľudstva spracovávať kovy.

celý článek

Čo všetko musíte zariadiť před svatbou v cudzine?

Mladé dievčatá vidia romantiku v princeznovskej svadbe s nádhernými svadobnými šatami, pre inú je snom obrad v prútenom koši teplovzdušného balóna niekoľko sto metrov nad lenivo ubiehajúcou krajinou. A stále častejšie sú aj svadby v zahraničí. Tie znejú lákavo, ale pozor! Aby bola svadba v zahraničí právne platná, musíte toho pred cestou veľa zariadiť. Ako sa v byrokratickom koliesku nestratiť a na žiadne dôležité lajstro nezabudnúť sa vám pokúsime poradiť v tomto článku.

celý článek
© 2019, Rýdl