Celkom / 0 EUR
cz sk

Nechajte sa previesť svetom šperkov

Nechajte sa previesť svetom šperkov od blyštivých kamienkov až po vzácne klenoty. Nahliadnite s nami do tajov šperkárskeho remesla a inšpirujte sa množstvom zaujímavých tipov, ako šperky správne darovať aj vybrať.

Nechajte sa okúzliť tajomným smaragdom

Slovo robí muža a šperk ženu, najmä, ak je osadený drahokamom. Najvyššie jedným zo štvorice "kráľovských" kameňov: Diamantom, rubínom, zafírom alebo smaragdom. Zlostná zelená farba smaragdu vyžaruje nádych tajomna a krásne podčiarkne ženskú charizmu.

celý článek

Hlboká krása prírodných zafírov

Zafír nás na prvý pohľad zaujme a doslova vtiahne do svojej temne modrej farby. Lesk a hĺbka podporená práve modrou farbou môže vyvolať spomienky na hviezdy, ktoré ste spolu sledovali na vašej prvej schôdzke. Nebola by to pekná pripomienka práve na zásnubnom prsteni?

celý článek

Aké sú puncovné značky na šperkoch?

Každý prsteň, rovnako ako akýkoľvek šperk, musí byť označený puncom. Je to najrýchlejší a aj pre laika zrozumiteľné potvrdenie o rýdzosti použitého materiálu.

celý článek

Aké podoby môže mať zlato?

Zlato patrí medzi drahé kovy, čo znamená, že sa nimi v minulosti dalo platiť a stále sa používajú na výrobu šperkov alebo mincí alebo ako investičná komodita. Samotné rýdze zlato je však pre šperky príliš mäkké a jeho životnosť by nebola taká, ako od šperkov chceme – na celý život a dlhšie. 

celý článek
© 2019, Rýdl