Celkom / 0 EUR
cz sk

Nechajte sa previesť svetom šperkov

Nechajte sa previesť svetom šperkov od blyštivých kamienkov až po vzácne klenoty. Nahliadnite s nami do tajov šperkárskeho remesla a inšpirujte sa množstvom zaujímavých tipov, ako šperky správne darovať aj vybrať.

Nechajte si vyrobiť šperk vašich snov

Ako svojej drahej polovičke učarovať? Osvedčeným a spoľahlivým prostriedkom je originálny šperk. Dokonalý šperk sa stáva súčasťou charizmy majiteľa, podčiarkuje osobnosť a zdôrazňuje individualitu. Takýto šperk nekúpite v žiadnom obchode, hoci by zastupoval najprestížnejšie značky. Takýto šperk vie vyrobiť len majster šperkár podľa predstavy zákazníka.

celý článek

Zlato, platina, palladium. Ako šperkári pracujú s drahými kovmi?

Šperk a šperkárstvo. Remeslo staré ako ľudstvo samo. Archeologické artefakty dokazujú, že prvé šperky krášlili už pred dávnymi 130 tisíc rokmi neandertálca. Ako materiál slúžilo všetko, čo ponúkla príroda. Avšak o skutočnom šperkárstve môžeme hovoriť až so schopnosťou ľudstva spracovávať kovy.

celý článek

Čo všetko musíte zariadiť před svatbou v cudzine?

Mladé dievčatá vidia romantiku v princeznovskej svadbe s nádhernými svadobnými šatami, pre inú je snom obrad v prútenom koši teplovzdušného balóna niekoľko sto metrov nad lenivo ubiehajúcou krajinou. A stále častejšie sú aj svadby v zahraničí. Tie znejú lákavo, ale pozor! Aby bola svadba v zahraničí právne platná, musíte toho pred cestou veľa zariadiť. Ako sa v byrokratickom koliesku nestratiť a na žiadne dôležité lajstro nezabudnúť sa vám pokúsime poradiť v tomto článku.

celý článek

Nechajte sa okúzliť tajomným smaragdom

Slovo robí muža a šperk ženu, najmä, ak je osadený drahokamom. Najvyššie jedným zo štvorice "kráľovských" kameňov: Diamantom, rubínom, zafírom alebo smaragdom. Zlostná zelená farba smaragdu vyžaruje nádych tajomna a krásne podčiarkne ženskú charizmu.

celý článek
© 2019, Rýdl